Distance education or working. Quarantine, self-isolation, social phobia.

Najlepsze programy do pracy zdalnej

Praca zdalna to dla wielu etatowców norma. Nierzadko korzystają z niej osoby odbywające służbowe wyjazdy, a które równocześnie zajmują się kwestiami związanymi z pracownikami w siedzibie firmy, a także agenci nieruchomości czy rodzice małych dzieci. Aktualnie, gdy mamy do czynienia z niebezpiecznym wirusem, wiele przedsiębiorstw decyduje się na zamknięcie biur przy równoczesnym zlecaniu swoim pracownikom realizowanie bieżących zadań z domu. Tego typu podejście do tematu generuje inny dylemat, a mianowicie, jakie programy gwarantują dostęp do narzędzi koniecznych do przejścia na tryb pracy online. Pracodawcy odbywają szkolenia online z zakresu oprogramowania do użycie, w sytuacji gdy w grę wchodzi praca zdalna. Również przedstawiamy parę pomysłów, co robić i z czego skorzystać.

Evernote
To natomiast propozycja dla tych, którzy organizują pracę zespołu na zasadach burzy mózgów lub po prostu lubią porządkować swoje zadania. Program ten znajduje się w TOP 3, jeśli chodzi o zastąpienie oldschoolowego notatnika. Funkcje Evernote zadowolą najbardziej wymagających! Rzecz jasna zapiski trafiają do chmury i jest możliwe pobranie ich z wybranego przez użytkownika miejsca i sprzętu.

Microsoft Office Online
Nie wszyscy są fanami rozwiązań używanych przez produkt Google w kwestii arkuszy kalkulacyjnych i dokumentów tekstowych. Dla nich opcją jest wersja dobrze znanego Microsoft Office w wersji internetowej, dzięki któremu praca zdalna będzie dużo łatwiejsza do błyskawicznego wprowadzenia. Jest ona okrojona z kilku funkcji, ale całkowicie wystarczająca.

Trello
Programy do pracy zdalnej powinny gwarantować kilka dodatkowych funkcji, a mianowicie organizację pracy i efektywne kierowanie podwładnymi. Takie możliwości oferuje produkt Trello, niezastąpiony w tego typu przypadkach. Ma całkiem sporo użytecznych funkcji, które z czasem się odkrywa, a te podstawowe są intuicyjne i nadają się do opanowania w niedługim czasie.