Pexels Athena 2962059 2

Jakie są różne motywatory zewnętrzne i jak je wykorzystać

Czy myślisz o zastosowaniu w swoim życiu motywatorów zewnętrznych? Być może staną się one dla Ciebie źródłem pozytywnej zmiany w Twoim postrzeganiu świata. Przeczytaj ten artykuł, a dowiesz się, jakiego rodzaju motywatory zewnętrzne są dostępne i jak można je wykorzystać, aby lepiej sobie radzić.

Czym są motywatory zewnętrzne?

Motywatory zewnętrzne są to czynniki, które wykorzystują wnętrze do osiągania celów, osiągnięć i osobistych sukcesów. Polegają one na dążeniu do uzyskania wytyczonych wcześniej celów. Chodzi o to, by osiągnąć cel poprzez lekką motywację lub body spalające siłę do działania. Motywatory zewnętrzne stymulują w konkretny sposób. Mogą być one różne dla każdego indywidualnie w zależności od jego sytuacji życiowej.

Czy chcesz dowiedzieć się więcej na temat: Zarządzanie zmianą w organizacjach Zainspiruj się: https://trzeszczany.edu.pl/zarzadzanie-zmiana-w-organizacjach/

Jakie są różne rodzaje motywatorów zewnętrznych?

Istnieje wiele rodzajów motywatorów zewnętrznych. Poniżej wymieniono niektóre z nich:

• Premie i nagrody – premia finansowa lub inna nagroda są bardzo skuteczne, jeśli chodzi o wpływ na czynniki motywujące. Zwiększenie wynagrodzenia lub nagroda może zachęcić innych do podjęcia trudnych zadań lub aktywności.
  • Recenzje i pochwały – recenzje i pochwały często służą jako środek do wzmocnienia pozytywnych wyników i konkretnych działań, do których dochodzi w firmie. Recenzje i pochwały są doskonałym sposobem na pokazanie innym, że ich wkład jest doceniany.
  • Recognition – inną formą motywatora zewnętrznego jest „recognition”. Słowo to oznacza zwykle zauważenie tego, jak ktoś pracuje lub realizuje swoje zadania, a następnie publiczne wyrażenie wdzięczności. Zdarza się to również w ramach nieformalnego uznania lub pochwał.
  • Koleżeństwo – atmosfera przyjaźni i koleżeństwa w miejscu pracy jest motywatorem zewnętrznym. Kiedy pracownicy czują się szanowani i docenieni przez swoich przełożonych, są w stanie wykazywać lepszą wydajność.
  • Szkolenia – szkolenia są ważnym narzędziem motywacyjnym. Regularne szkolenie i uczenie się nowych umiejętności da pracownikom szansę na rozwój w miejscu pracy.

Jak wykorzystać motywatory zewnętrzne?

Aby wykorzystać motywatory zewnętrzne, należy zastanowić się, jakie czynniki będą najbardziej motywujące dla konkretnego pracownika. Vants do motywacji zewnętrznej zależy od jego sytuacji życiowej, celów, potrzeb i preferencji. Najlepszą praktyką jest wzięcie pod rozwagę wszystkich czynników, aby upewnić się, że motywatory zewnętrzne, które są oferowane, będą działały.

Dobrą rzeczą jest regularne dostarczanie motywatorów zewnętrznych do członków zespołu. Jest to dobry sposób na zachęcenie ich do wykonywania pracy nad zadaniami, których wymagają. Umożliwia to pracownikom zmotywowanie zespołu i zapewni, że każdy jego członek będzie chętny do wykonywania swoich obowiązków.

Motywatory zewnętrzne można wykorzystać również do wspierania osób, które mają problemy z motywacją. Dobrze jest obserwować osoby, które mają problemy, i szukać dla nich nowych, odpowiednich motywatorów, które będą w stanie je napędzać. Może to pomóc w szukaniu indywidualnych rozwiązań.

Motywatory zewnętrzne mogą być doskonałym środkiem do wyznaczenia celów i uzyskania celów w firmie. Musimy jednak zrozumieć, jakie motywatory pasują do danego pracownika i jego sytuacji, aby móc je skutecznie wykorzystać. Wymaga to również stworzenia odpowiednich możliwości szkoleniowych i kształtowanie przyjaznej atmosfery w miejscu pracy. Wszystkie te czynniki razem mogą skutecznie inspirować pracowników do osiągania coraz lepszych wyników.