black wooden d and c bookshelf

Jakie są najważniejsze zapisy kodeksu pracy?

Nie ulega wątpliwości, że Ustawa z dnia 26 czerwca 1974 roku – Kodeks pracy jest zbiorem przepisów, do których przestrzegania zobligowany jest każdy pracownik i pracodawca. Nie sposób jednak nauczyć się na pamięć wszystkich przepisów. Na szczęście nie jest to konieczne. Wystarczy znajomość jedynie tych podstawowych przepisów.

Każdy pracownik musi na przykład wiedzieć, że do jego kluczowych obowiązków należy świadczenie pracy na rzecz pracodawcy w wyznaczonym przez niego miejscu i czasie. Nie można zatem notorycznie przychodzić do pracy o niewłaściwej porze. Niezmiernie ważne jest również to, aby świadczyć pracę jak najwyższej jakości.

Niedopuszczalne jest robienie czegoś, co nie mieści się w zakresie naszych służbowych uprawnień. Każdy pracodawca musi zaś wiedzieć, że jego podstawowym obowiązkiem jest wypłata na rzecz pracownika wynagrodzenia w określonym czasie.


Gamma – szkolenie ZFŚS. Sprawdź, zwiększ wiedzę.


Wynagrodzenie pracowników szkolenie to świetna propozycja dla wszystkich, którzy są pracodawcami. Przepisy dotyczące obowiązków pracodawcy i pracownika odszukamy w dziale IV Kodeksu pracy. Nie da się ukryć, że każdy, zarówno pracownik jak i pracodawca powinien brać udział w szkoleniach z prawa pracy.

Szkolenia z prawa pracy powinny być prowadzone regularnie i systematycznie. Jednorazowy udział w szkoleniu czy kursie na niewiele się bowiem zda. Ważne jest również to, aby móc się szkolić pod okiem wykwalifikowanych osób.

Dlatego też Kodeks pracy szkolenia powinny zostać poprowadzone przez doświadczonych i należycie wyedukowanych szkoleniowców. Dzięki temu istnieją spore szanse na to, że szkolenie okaże się w pełni skuteczne. Nie da się ukryć, że największy wybór szkoleń znajdziemy w dużych i prężnie rozwijających się miastach.

Szkolenia i kursy organizowane w dużych miastach bardzo często są również dofinansowane ze środków Unii Europejskiej. Szkolenia dofinansowane ze środków unijnych prowadzone są na wysokim poziomie merytorycznym, a szkoleniowcy przekazują uczestnikom kursu wiedzę praktyczną oraz wiedzę teoretyczną.

Leave a Reply