Projektem Gamma Zaplecza 883.jpg

Jaka metoda kierowania projektem jest najskuteczniejsza?

Kierowanie projektem jest obecnie procesem niezmiernie ważnym w każdej firmie. W końcu dzięki temu w ogóle istniejemy na rynku. Dzisiaj bowiem niejako praca w firmie opiera się właśnie na zarządzaniu poszczególnymi projektami. Rzecz jednak w tym, że jest to stosunkowo nowy model pracy i jeszcze wiele osób za dokładnie nie orientuje się, jak w zasadzie powinno się w nim działać….

Zarządzanie projektem – ogólne informacje

Czemu jednak ma to w ogóle być jakkolwiek trudne? Większość osób przecież powie, że trzeba tak naprawdę tylko zatrudnić dobrą grupę i motywującego kierownika, a wszystko w będzie w porządku. Teoretycznie tak. Jednak jak wybrać taką grupę? Jak dobrać do nich odpowiedniego kierownika?

Będzie to już bardzo abstrahujący przykład, niemniej jednak chyba każdy zgodzi się,, że zasadniczo rzecz ujmując, to jednak zarządzanie gdybyśmy mieli rozpocząć współpracę z grupą saperów, to na pewno tacy ludzie nie posłuchają coacha, choćby nie wiem jak bym motywujący.

Z drugiej zaś strony, motywujący, silny pod kątem osobowości i dominujący kierownik wcale może nie sprawdzić się dla grupy starszych księgowych. Wniosek? Należy naprawdę dobrze dobrać zespół i kierownika.

Metody zarządzania projektem

Niestety to nie wszystko. Musimy także bowiem zwrócić uwagę na fakt, że jeszcze liczy się to, jak będziemy zarządzać projektami, tudzież jak będzie robił to nasz kierownik. Zasadniczo wyróżniane są różne metody zarządzania. Podzielone są one także na różne aspekty.

Inne bowiem style zarządzania można wytypować pod kątem psychologicznym, a jeszcze inne pod kątem organizacyjnym. Aby je poznać, dobrze wybrać się na szkolenie agile bądź scrum szkolenie.

Czy istnieje coś takiego zatem jak najskuteczniejsza metoda zarządzania projektem? Niespecjalnie – jak zostało to już wspomniane na początku, różne grupy osób będą się motywowały przez zupełnie inne rzeczy, dlatego też zawsze należy dostosować styl kierowania do danego zespołu.

Aby dowiedzieć się więcej i aby nauczyć się konkretnych stylów kierowania projektem, warto zainwestować w szkolenia biznesowe Warszawa, a w szczególności w project management szkolenia.