product-img-926.jpg

Jaka jest rola product ownera w zespole scrum?

Zespół projektowy składa się z osób, które zostały powołane do realizacji danego projektu. Pierwszą osobą, którą zatrudnia się do realizacji projektu jest jego kierownik. To do niego należy dobór pozostałych członków zespołu projektowego, który najczęściej składa się z wielu specjalistów, dzięki którym możliwe jest zrealizowanie projektu na czas i zgodnie z oczekiwaniami. Jest osobą, która swoją wiedzę i kompetencje pozyskała biorąc udział w agile project management szkolenie. Kto jeszcze wchodzi w skład zespołu projektowego?

W obecnych czasach coraz częściej wśród członków zespołu spotkać możemy różnych specjalistów, którzy nie tylko posiadają wykształcenie w konkretnych dziedzinach, ale również ukończyli bardzo przydatne szkolenia i kursy. Przykładem może być product owner, czyli uczestnik szkolenia scrum product owner, podczas którego zdobył wiedzę i informacje na temat tego, jak zarządzać listą wymagań klienta, a także potrafi przekazywać zespołowi jasne informacje na temat oczekiwań klienta, wymagań względem produktów i celów projektu.

Inni członkowie zespołu projektowego to również osoby, które ukończyły np. szkolenie scrum developer. Podczas takiego szkolenia mogły uzyskać wszelką wiedzę przydatną w realizacji zadań projektowych. Każdy kierownik projektu wie dobrze, że im większa wiedza i kompetencje zespołu projektowego, tym lepsza jest współpraca w zespole, a efekty większe i szybsze.

To właśnie z tego względu wielu członków zespołu wybiera dla siebie szkolenie agile foundation. Podczas tego szkolenia można dowiedzieć się niemal wszystkie na temat zwinnego zarządzania w projektach, nauczyć się wykorzystywać elastyczne podejście do zadań, harmonogramu i planu pracy, jak i realizować zadania z ogromnym nastawieniem na jakość.

Dodatkowo, wiele zespołów projektowych wybiera się na szkolenia scrum, które dają możliwość lepszej współpracy w zespole, zgodnej z zasadami tej metodyki. Stanowi to doskonałe uzupełnienie pozyskanej już wcześniej wiedzy, także podczas innych szkoleń.