Watching webinar

Jak wzmocnić szkolenie? Webinary!

Niełatwo znaleźć na rynku firmę, która w sposób pełny zajmuje się szkoleniem swoich kursantów. Są tematy, które trudno będzie omówić na spotkaniach szkoleniowych.

Dlatego zyskuje na znaczeniu propozycja, by uzupełniać je przez webinary. Jest to sprawdzona metoda na uzyskanie dodatkowych kompetencji przez pracowników bez konieczności wychodzenia z biura.

Zapisanie się na szkolenia online jest stosunkowo łatwe, a dodatkowo powodują one niższe koszty aniżeli szkolenia stacjonarne. Profity są bardzo podobne – po zakończeniu spotkania i ewentualnym wykonaniu testu końcowego, pracownicy dostają wartościowe certyfikaty, mogące na przyszłość poprawić ich szansę na awans czy też lepsze miejsce pracy.

Dostępność tego typu opcji często jest związana też z tym, jak wygląda zarządzanie praca zdalna w danym przedsiębiorstwie. Przełożeni korzystają ze zlecenia swoim podwładnym wzięcia udziału w webinarach z domu. Szczególnie w czasie epidemii będą z tego dużo chętniej korzystać.

Udział w szkoleniach online z domu wymaga od uczestników pobrania na komputer bezpłatnego oprogramowania (chociaż nie w każdym przypadku, bo niektóre komunikatory są używane w wersji przez przeglądarkę). Osoba prowadząca takie szkolenie, nie tylko będzie dla nas widoczna w okienku kamery.

Udostępni tam też podgląd własnego pulpitu i prezentację wcześniej na tę okazję przygotowaną. Najbardziej prestiżowe firmy szkoleniowe zapewniają dostęp do gratisowych materiałów dla uczestników swoich kursów także po zakończeniu pełnego cyklu.

Webinary mają tę przewagę, że bez problemu stworzymy sobie notatki na komputerze poprzez stosowanie zrzutów z ekranu i oznaczaniu najbardziej niejasnych dla nas zagadnień. Można również zapytać o możliwość późniejszego skontaktowania się z prowadzącym w razie pojawienia się dodatkowych pytań.