man working on a laptop at home.

Jak pracować zdalnie – wydajnie

Jeszcze kilkanaście lat temu niewiele osób wyobrażało sobie, iż realne będzie realizowanie swoich zadań z wybranego przez siebie miejsca na świecie. Dzisiaj, szczególnie w dobie pandemii, większość z nas nie planuje żadnego wyjścia z mieszkania, gdy nie jest to absolutnie konieczne, a posiadając dostęp do laptopa oraz Internetu, sporo rzeczy można zorganizować bez wychodzenia z domu.

Freelancer – inna praca
Na rynku sporą popularnością cieszą się freelancerzy z wielu sektorów. Głównie są to: programiści, księgowi, specjaliści od marketingu, obecnie jest również wysyp ofert dotyczących szkolenia online w wybranej dziedzinie. Dla nich wszystkich praca zdalna jest doskonałym rozwiązaniem na trudne czasy, możliwością na osiągnięcie zarobków na standardowym dla nich poziomie. Freelancerzy pracują na pojedynczych umowach i dla nich niezbędne jest pozyskiwanie kolejnych klientów.
Czym powinni dysponować, gdy czeka ich praca w domu przez Internet? Właściwie wiele zależy od branży, jednak podstawowym narzędziem będą dedykowane dla nich oprogramowanie komputerowe oraz komunikatory online, umożliwiające ciągły kontakt z klientem bądź realizowanie szkolenia online dla szerszego grona kursantów.

Samokontrola
Samokontrola to podstawa pracy zdalnej. Wynika to z tego, że nie ma obok osoby, która rozliczy z czasu spędzonego przed komputerem. Nie chodzi w tym przypadku o czas, a o wynik. To jest niezwykle problematyczne w przypadku pracowników przyzwyczajonych do biurowej kontroli. Inaczej sprawa się ma w branży szkoleniowej, w której kontakt z kursantami odbywa się w wyznaczonym terminie, a inaczej będą wykonywały swoje zadania osoby realizujące projekty IT. W ich dziedzinie praca zdalna może być wykonana nawet w nocy, jeśli jest to najkorzystniejsza pora, kiedy można się faktycznie skupić na obowiązkach.

Leave a Reply