Hr Gamma Zaplecza 45.jpg

Czy w dziale HR można wykorzystać zwinne zarządzanie?

Zwinne zarządzanie projektami jest niewątpliwie ciekawym rozwiązaniem, wszak czerpie ono z koncepcji LEAN. W tym przypadku podejście jest w pełni przyrostowe, co dotyczy organizacji pracy zespołowej. Warto tutaj zwrócić uwagę, że rozwój projektu jest w pełni elastyczny i w interaktywnej formie.Agile project management szkolenie – postaw na jakość

Zmiany w stosowaniu danego planu są niezmienną częścią zwinnego zarządzania. Pomimo tego, że również w tym przypadku stosuje się wcześnie przygotowany plan, to sama jego realizacja nie jest już przeprowadzana w sposób chaotyczny.

W tym przypadku zmiany traktuje się jako nieodłączny element zarządzania. Oczywiście komunikacja ze stronami pełni niezwykle ważną rolę i tutaj należy pamiętać, aby dostarczyć efektywne rozwiązania.

Należy także być otwartym na wszelkie zmiany. Korzystanie z wielu metodyk pozwala na osiągnięcie lepszych wyników i koncentruje się na tworzeniu nowych projektów, a także poszerza rozwój. W tym przypadku zespół powinien być zmotywowany, a jednocześnie posiadać duże kompetencje.

Tutaj sam nadzór nie ma wielkiego znaczenia, gdyż szczególnie ważna jest sama decyzyjność i jednocześnie wzięcie odpowiedzialności za wprowadzone zmiany. Dzięki temu zwinne zarządzanie projektami doskonale sprawdzi się w dziale HR. Przekonać się o tym możemy idąc na konkretne szkolenia, np. szkolenie scrum.

Zalety stosowania zwinnego zarządzania w dziale HR

W dziale HR doskonale można wykorzystać zwinne zarządzanie oraz nowoczesne narzędzia hr, które przyczyni się do zwiększenia samej efektywności zespołowej. Tutaj można odnieść się do badań, gdzie ok. 90% respondentów stwierdziło, że wprowadzenie zwinnego zarządzania poprawiło jakość ich życia zawodowego.

Pracownicy czują się bardziej docenieni, a jednocześnie lepiej zmotywowani i nastawieni na same efekty, a nie tylko na realizację samej procedury. Każdy pracownik musi posiadać niewątpliwie dużą wiedzę, a także umieć komunikować się.

W tym przypadku nie ma znaczenia samo prototypowanie rozwiązań, gdyż ni jak one nie przekładają się na samą efektywność. Jak każdej metody również tej należy się nauczyć, zatem project manager szkolenia będą odpowiednim wyborem.