Aktualności - rok szkolny 2015/2016

Wiadomość z: 1 września 2016  •   Autor: Mariusz Adamczuk 44

Rekrutacja do pierwszej klasy gimnazjum

Wiadomość z: 5 lipca 2016  •   Autor: Dororta Błaszczuk 43

Na podstawie postępowania rekrutacyjnego do pierwszej klasy Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Trzeszczanach na dzień 5 lipca 2016 roku zostali zakwalifikowani następujący uczniowie...

czytaj dalej...

Zakończenie roku szkolnego

Wiadomość z: 24 czerwca 2016  •   Autor: Mariusz Adamczuk 42

24 VI zakończyliśmy rok szkolny 2015/2016. Dzień rozpoczął się Mszą świętą, następnie zgromadziliśmy się na apelu, na którym pani Dyrektor podsumowała rok pracy wspólnej. Życzyła uczniom klasy III sukcesów na dalszym etapie kształcenia. Następnie najlepsi uczniowie otrzymali z rąk pani Dyrektor świadectwa...

czytaj dalej...

XI Międzyszkolna Impreza Sportowa - "Bieg Nadziei – 2016”

Wiadomość z: 20 czerwca 2016  •   Autor: Irena Tatarczak 41

18 maja 2016 roku odbył się XI BIEG NADZIEI w rocznicę 96 urodzin Karola Wojtyły, będący wyrazem hołdu "Pokolenia JP II” dla Papieża Polaka św. Jana Pawła II, organizowany przez Zespół Szkół nr 3 w Zamościu. W tym roku nasze gimnazjum reprezentowali: Kinga Muzyczuk, Jan Furmaga, Dawid Germański...

czytaj dalej...

Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Myśli Jana Pawła II

Wiadomość z: 11 czerwca 2016  •   Autor: Irena Tatarczak 40

W dniach 10 - 11 czerwca 2016 roku w Ciechanowcu, w diecezji drohiczyńskiej, odbył się centralny etap VIII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Myśli Jana Pawła II, na którym województwo lubelskie reprezentowały uczennice Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Trzeszczanach - Ewa Sawa z klasy III i Kinga Muzyczuk z klasy II...

czytaj dalej...

Trzydniowa wycieczka do Zakopanego

Wiadomość z: 19 czerwca 2016  •   Autor: Mariusz Adamczuk 39

Od 15 do 17 czerwca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Zakopanego. Wyjazd zorganizował ksiądz Piotr Skóra dla osiemnastu uczniów naszej szkoły. Młodzież przeszła pieszo dwoma trasami:

 • Dolina Strążyńska-Sarnia Skała-Dolina Białego, 3,5 godziny
 • Psia Trawka-Schronisko Murowaniec-Kasprowy Wierch-Myślenickie Turnie-Kuźnice,...
 • czytaj dalej...

Bezpieczne Gimnazjum

Wiadomość z: 13 czerwca 2016  •   Autor: Anna Baj 38

Dnia 13 czerwca 2016 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Hrubieszowie odbył się VIII finał programu prewencyjnego pod nazwą „Bezpieczne Gimnazjum” skierowany do uczniów klasy I gimnazjalnych powiatu hrubieszowskiego.

Uczennica naszej szkoły Patrycja Rot otrzymała wyróżnienie w konkursie na prezentację multimedialną na wybrany temat podany przez organizatorów konkursu. Prezentację na temat: „Narkotyki, dopalacze - jak się przed nimi bronić?” uczennica przygotowała pod kierunkiem pedagoga szkolnego Pani Anny Baj.

czytaj dalej...

V Powiatowy Rajd na Orientację - Werbkowice 2016

Wiadomość z: 25 maja 2016  •   Autor: Dorota Maciąg 37

25 maja 2016 roku grupa 15 rowerzystów wraz z opiekunami wyruszyła na rajd do Werbkowic, wyznaczoną trasą przez Leopoldów - Podhorce - Wilków.

Taki rajd to podróż w nieznane, to spotkanie z pięknymi okolicami Ziemi Hrubieszowskiej. Pokonanie 20 kilometrowej trasy to też walka ze swoimi słabościami, zmęczeniem, silną wolą i samozaparciem. Jest to też okazja do integracji całej grupy, zabawy, śpiewu...!

czytaj dalej...

Święto Patrona Szkoły

Wiadomość z: 24 maja 2016  •   Autor: Irena Tatarczak 36

Minęła kolejna rocznica nadania imienia naszemu gimnazjum. Z tej okazji, 24 maja 2016 r., obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły. Na Mszy Świętej, odprawionej w naszym kościele przez księdza wikariusza Piotra Skórę, podziękowaliśmy Bogu za dar, jakim był dla nas święty Jan Paweł II oraz pomodliliśmy się w intencji uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Następnie, w świetlicy szkolnej, odbyła się uroczysta akademia poświęcona Naszemu Patronowi, którą przygotowali uczniowie...

czytaj dalej...

Uczniowie gimnazjum w Trzeszczanach najlepsi w powiecie!

Wiadomość z: 20 maja 2016  •   Autor: Marzena Łacińska-Baran 35

W dniu 10 maja 2016r. w Hrubieszowie odbyły się eliminacje powiatowe zgodnie z regulaminem Ogólnopolskiego Turnieju BRD dla Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych. Uczniowie klasy II Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Trzeszczanach Kamil Basiak, Michał Karpiuk oraz Paweł Magdziak zdobyli pierwsze miejsce w powiecie i w dniu 20 maja 2016r. reprezentowali powiat hrubieszowski w wojewódzkich eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych, który odbył się w ...

czytaj dalej...

XI edycja Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego "Fizyczny Czar Par" 2016

Wiadomość z: 15 maja 2016  •   Autor: Anna Więch 34

W dniu 13 maja 2016 roku uczennice naszej szkoły: Natalia Uryć oraz Wiktoria Mieczan wzięły udział w XI edycji Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego „Fizyczny Czar Par 2016”. Konkurs objęty jest patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty, Marszałka Województwa Lubelskiego oraz Rektora Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej.

Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas drugich szkół gimnazjalnych woje¬wództwa lubelskiego...

czytaj dalej...

Matematyka z kalkulatorem graficznym

Wiadomość z: 15 maja 2016  •   Autor: Mariusz Adamczuk 33

Uczennica Agnieszka Bieńko została finalistką konkursu Matematyka z Kalkulatorem Graficznym, który został zorganizowany przez Zespół Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiaka w Zwierzyńcu.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Gimnazjaliści dzieciom, czyli inscenizacja „Rzepki” w Świetlicy Szkolnej

Wiadomość z: 10 maja 2016  •   Autor: Dorota Skrzypczak 32

Uczniowie klasy III naszego gimnazjum przygotowali przedszkolakom wspaniałą niespodziankę - inscenizację wiersza Juliana Tuwima pt. „Rzepka”. Samodzielnie wykonali stroje, maski i rekwizyty. W dniu 5 maja 2016 roku uczniowie wystąpili w Szkole Podstawowej im. C.K. Norwida w Trzeszczanach w oddziale przedszkolnym oraz w Centrum...

czytaj dalej...

Konstytucja 3-go Maja

Wiadomość z: 5 maja 2016  •   Autor: Hanna Koryl 31

W dniu 4 maja 2016 roku uczniowie naszego gimnazjum przygotowali audycję radiową poświęcona Konstytucji 3-go Maja. Pokazali jak ten dzień 225 lat temu mogli przeżywać zwykli mieszkańcy Polski. Uczniowie przedstawili historyczne okoliczności uchwalenia Konstytucji Majowej jako pierwszej ustawy zasadniczej w Europie, a drugiej na świecie. Występ wzbogacony został pieśniami patriotycznymi: „Witaj majowa jutrzenko”, „Polonez 3-go Maja”, „Dokąd idziesz Polsko”.

Festiwal Projektów Gimnazjalnych

Wiadomość z: 4 maja 2016  •   Autor: opiekunowie projektu 30

27 kwietnia 2016 roku marca uczniowie klasy II mieli możliwość zaprezentowania dyrekcji szkoły, nauczycielom oraz kolegom i koleżankom z klasy pierwszej efektów swojej trzymiesięcznej pracy, w tym bowiem dniu odbył się FESTIWAL PROJEKTÓW EDUKACYJNYCH.

Edukacyjny projekt gimnazjalny to jedna z wielu wypraw jakie czekają na uczniów gimnazjum. Praca nad nim miała na celu wzmocnienie ....

czytaj dalej...

Etap Wojewódzki VIII Ogólnopolskiej Olimpiady Myśli Jana Pawła II

Wiadomość z: 24 kwietnia 2016  •   Autor: Irena Tatarczak 29

W dniu 22 kwietnia 2016 r. w Publicznym Gimnazjum w Trzeszczanach odbył się etap wojewódzki VIII Ogólnopolskiej Olimpiady Myśli Jana Pawła II. W konkursie wzięli udział uczniowie gimnazjum z Chełma i z Trzeszczan. Etap wojewódzki Olimpiady w naszym gimnazjum zorganizowaliśmy już po raz drugi.

W bieżącym roku szkolnym tematem przewodnim konkursu jest przesłanie ...

czytaj dalej...

Dzień Otwarty

Wiadomość z: 24 kwietnia 2016  •   Autor: Irena Tatarczak 28

W dniu 14 kwietnia 2016 roku odbył się w naszej szkole Dzień Otwarty, który w tym roku szkolnym przebiegał pod hasłem: "Języki oknem na świat". Na naszą uroczystość przybyli zaproszeni goście w osobach:

 • wójt gminy Trzeszczany pan Stanisław Czarnota
 • dyrektor SP Trzeszczany pani Małgorzata Korzeniowska
 • dyrektor SP Mołodiatycze pani Edyta Stepaniuk
 • dyrektor SP Nieledew pan Henryk Świst
 • nauczyciele i uczniowie klas szóstych szkół podstawowych z terenu naszej gminy

Gości oraz całą społeczność naszego gimnazjum powitała pani ...

czytaj dalej...

Poznaj prawdę a prawda Cię uwolni

Wiadomość z: 21 kwietnia 2016  •   Autor: Agnieszka Wujciuk 27

15 kwietnia uczniowie klasy I i II w ramach profilaktyki uczestniczyli w spotkaniu z Panem Marcinem Tyburczy i Dariuszem Orłowskim. Spotkanie pt. „Poznaj prawdę a prawda Cię uwolni” oparte było na świadectwie prowadzących. Poruszające i prawdziwe historie ukazały realia walki i ceny, którą musieli zapłacić, aby żyć w wolności bez nałogów. Celem prowadzących było zachęcić młodzież do podejmowania świadomych, mądrych decyzji. Przytaczane przykłady powinny przestrzec młodzież, by nie ryzykowała życia i zdrowia poprzez wchodzenie w kontakt z substancjami psychoaktywnymi.

czytaj dalej...

VIII Ogólnopolskiej Olimpiady Myśli Jana Pawła II

Wiadomość z: 19 kwietnia 2016  •   Autor: Dorota Błaszczuk 26

Etap Wojewódzki VIII Ogólnopolskiej Olimpiady Myśli Jana Pawła II dla szkół województwa lubelskiego odbędzie się w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Trzeszczanach.

Konkurs rozpocznie się o godzinie 10:00 dnia 22 kwietnia 2016 roku.

Matematyka z kalkulatorem graficznym

Wiadomość z: 15 kwietnia 2016  •   Autor: Mariusz Adamczuk 25

15 kwietnia uczniowie naszej szkoły: Wiktoria Mieczan, Agnieszka Bieńko i Kamil Wiązanka uczestniczyli w szkoleniu z obsługi kalkulatora graficznego.

Zajęcia zorganizowane przez Zespół Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiaka w Zwierzyńcu zapewniały każdemu z uczestników instruktaż, materiały i kalkulator graficzny. Po dwugodzinnym szkoleniu uczniowie mieli do wykanania 10 konkursowaych zadań z zakresu wyrażeń wymiernych, potęg, równań z jedną niewiadomą i wykresów złożonych funkcji.

Czekamy na wyniki i życzymy sukcesu.

czytaj dalej...

Zdrowy styl życia

Wiadomość z: 13 kwietnia 2016  •   Autor: Weronika Kisielewicz 24

13 kwietnia 2016 roku w naszym gimnazjum odbyła się pogadanka na temat zdrowego stylu życia, którą przeprowadziła pielęgniarka szkolna, pani Anna Szczęk. Zwróciła uwagę, iż nad zdrowiem trzeba pracować i wykształcić trwałe nawyki higieniczno-kulturowe. Pani pielęgniarka szkolna przybliżyła uczniom zagrożenia, jakie wynikają z palenia papierosów, picia alkoholu, stosowania narkotyków i dopalaczy przez młodych ludzi. Wspomniała także o zasadach zdrowego żywienia, sposobach rozładowywania stresu i o potrzebie regularnego uprawiania ćwiczeń.

czytaj dalej...

Kolejny sukces Kamila

Wiadomość z: 11 kwietnia 2016  •   Autor: Anna Więch 23

Miło nam poinformować, że KAMIL REWUCHA, uczeń klasy III został finalistą konkursu matematycznego ZAGIMAK, zorganizowanego przez LSCDN w Zamościu.

Życzymy Kamilowi dalszych sukcesów w zgłębianiu tajników wiedzy i pogłębianiu swoich zainteresowań. Zachęcamy również do pracy uczniów klasy pierwszej i drugiej. mamy nadzieję, że sukces kolegi będzie dla Was motywacją do działania w przyszłym roku szkolnym.

Wielkanocne Warsztaty Plastyczne w Świetlicy Szkolnej

Wiadomość z: 21 marca 2016  •   Autor: Dorota Skrzypczak 22

16 marca 2016 roku odbyły się świąteczne warsztaty plastyczne w naszej szkole. Warsztaty zostały poprowadzone przez zaproszoną plastyczkę Panią Agnieszkę Kuśmierek. Efektem naszej pracy stały się wielkanocne kurczaczki, baranki i zajączki wykonane z masy solnej...

czytaj dalej...

Wyniki konkursów w I semestrze

Wiadomość z: 16 marca 2016  •   Autor: Dorota Maciąg 21

W I semestrze uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w wielu rozmaitych konkursach organizowanych przez różne instytucje. Podsumowanie wyników:

czytaj dalej...

Sympozium naukowe w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Krasnobrodzie

Wiadomość z: 16 marca 2016  •   Autor: Hanna Koryl 20

Kierując się słowami Józefa Piłsudskiego: „Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości” ,uczniowie naszej szkoły wzięli udział w sympozjum naukowym zorganizowanym przez dyrekcję i nauczycieli ZSO w Krasnobrodzie. Tematem sympozjum było Powstanie Zamojskie.

Bogaty program spotkania rozpoczęła projekcja filmu poświęconego działaniom obronnym przeciw masowym wysiedleniom ludności cywilnej, które miały miejsce na Zamojszczyźnie w okresie od grudnia 1942 roku do lipca 1944 roku, a które potem nazwano Powstaniem Zamojskim. Następnie dr Janusz Kłapeć -pracownik naukowy Instytutu Historii UMCS w Lublinie, wygłosił wykład , w którym omówił najistotniejsze wydarzenia tego okresu, ze szczególnym zwróceniem uwagi na postawę ludności cywilnej. Następnym punktem programu było ogłoszenie wyników konkursów, jakie towarzyszyły sympozjum.

Naszą szkołę w konkursie literacko- dziennikarskim pod hasłem „ Powstanie Zamojskie – pamiętamy” reprezentowała uczennica klasy III Ewa Sawa, która otrzymała wyróżnienie. W konkursie wiedzy test pisały Dorota Bucior, Ewa Sawa i Karolina Terebus wszystkie uczennice wykazały się dużą wiedzą na temat losu Zamojszczyzny w czasie II wojny światowej.

Dziękujemy ZSO w Krasnobrodzie za zaproszenie a uczennicom naszej szkoły za udział w konkursach.

Konkurs matematyczny ZAGIMAK

Wiadomość z: 7 marca 2016  •   Autor: Anna Więch 19

Uczeń klasy trzeciej - Kamil Rewucha zakwalifikował się do II etapu konkursu z matematyki Zagimak oraz I Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego zorganizowanego przez Koło Naukowe Dydaktyków Matematyki "AlfaBeta" oraz Wydział Matematyczno-Przyrodniczy Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Opiekun ucznia - Anna Więch

Gratulujemy tak dużych osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów

Młodzież zapobiega pożarom

Wiadomość z: 4 marca 2016  •   Autor: Dorota Maciąg 18

W dniu 2 marca 2016 roku odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt: "Młodzież zapobiega pożarom".

Naszą szkołę w eliminacjach powiatowych 30 marca reprezentować będzie uczeń klasy II Adam Mociak.

Eliminacje szkolne wyłoniły reprezentację 5 osób: Angelika Baran, Dominik Znajomski, Adam Mociak, Damian Gierszon, Kacper Znajomski.

CLICKONMANIAC

Wiadomość z: 10 lutego 2016  •   Autor: Weronika Kisielewicz 17

10 lutego 2016 roku, w Zespole Szkół Miejskich nr 3 w Hrubieszowie, odbył się powiatowy etap Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego „CLICKONMANIAC”. Wzięło w nim udział dwoje uczniów naszej szkoły wyłonionych w etapie szkolnym: Wiktoria Mieczan kl. II oraz Łukasz Baran kl. III. Miło nam poinformować, że uczeń klasy III Łukasz Baran zakwalifikował się do kolejnego-wojewódzkiego etapu konkursu. Gratulujemy!

Kiermasz prac uczniów

Wiadomość z: 4 lutego 2016  •   Autor: Marzena Łacińska-Baran 16

W dniu 4 lutego 2016r. podczas spotkania z rodzicami odbył się kiermasz kartek okolicznościowych wykonanych metoda qullingu przez uczniów naszej szkoły.

Uczniowie zaprezentowali też inne swoje prace wykonane na zajęciach artystycznych i technice.

Pieniądze uzyskane ze sprzedaży kartek w kwocie 181zł zostaną przeznaczone na zakup artykułów chemicznych i spożywczych na potrzeby Domu Dziecka w Zwierzyńcu.

Dziękujemy rodzicom za wielkie serca i życzliwość.

czytaj dalej...

Wyjazd na lodowisko

Wiadomość z: 1 lutego 2016  •   Autor: Dorota Maciąg 15

W dniu 1 lutego 2016 roku grupa 36 uczniów Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Trzeszczanach pojechała na lodowisko do Zamościa.

Wyjazd był nagrodą Wójta Gminy Trzeszczany Pana Stanisława Czarnoty dla uczniów, za udział w uroczystościach szkolnych i środowiskowych

Podziękowania składają : Rodzice, Uczniowie i Nauczyciele.

czytaj dalej...

24 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Wiadomość z: 14 stycznia 2016  •   Autor: Dorota Maciąg 14

Raz do roku wielkie granie, wielkie granie w pomaganie…

W tym roku WOŚP już 24 raz grała pod hasłem "Mierzymy wysoko!" na szczytny cel, na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.

24 Finał łączy nas ze wszystkimi ludźmi dobrej woli na całym świecie. Ten piękny i radosny dzień czyni nas lepszymi dla siebie i dla innych.

Wielkie granie rozpoczęło się od sprzedaży serduszek w piątek 8 stycznia wśród uczniów gimnazjum. Następnie w niedzielę 10 stycznia zorganizowaliśmy zbiórkę na terenie naszej Gminy: w Nieledwi, Trzeszczanach, Majdanie Wielkim i Chyżowicach.

To dzięki Waszej dobrej woli i ofiarności osiągnęliśmy imponujący wynik, zebraliśmy 1947,61 zł.! Zbiórkę do puszek WOŚP prowadziły wolontariuszki- uczennice klasy III gimnazjum: Dominika Gardias, Patrycja Momot, Natalia Syposz. Organizacją zbiórki zajęła się Pani Dorota Maciąg.

Dziękujemy serdecznie ks. Januszowi Grandzie proboszczowi Parafii w Nieledwi, ks. Grzegorzowi Hałasowi proboszczowi parafii w Trzeszczanach, za umożliwienie przeprowadzenia zbiórki przy kościołach. Bardzo dziękujemy.

Za pomoc dziękuję Paniom Hannie Koryl, Weronice Kisielewicz oraz ks. wikariuszowi Pawłowi Rapie.

CZEŚĆ! SIEMA!

Jasełka z Małym Księciem

Wiadomość z: 28 grudnia 2015  •   Autor: Marzena Łacińska-Baran 13

W Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II W Trzeszczanach odbyło się spotkanie opłatkowe uczniów gimnazjum, nauczycieli, rodziców oraz zaproszonych gości.

Uroczystość poprzedziły „Jasełka z Małym Księciem” w wykonaniu uczniów klasy III. W klimacie świąt Bożego Narodzenia i blasku choinkowych świec, zaprosiliśmy do refleksji nad tajemnicą narodzin KRÓLA, który jest ...

czytaj dalej...

Andrzejki

Wiadomość z: 26 listopada 2015  •   Autor: Agnieszka Wujciuk 12

Andrzejki to czas zabawy i wróżb. 26 listopada wróżyliśmy i bawiliśmy się na Andrzejkach. Obok tańców były zabawy z balonem, taniec w parach na gazecie, kolejka z butów i przechodni...

czytaj dalej...

Zwycięstwo uczniów w ogólnopolskim konkursie "Uwielbiam Gotować z Lubellą"

Wiadomość z: 23 listopada 2015  •   Autor: Anna Więch 11

We wrześniu uczniowie klasy II Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Trzeszczanach wzięli udział w ogólnopolskim konkursie „Uwielbiam gotować z Lubellą”. Konkurs polegał na skomponowaniu prawidłowo zbilansowanego i zdrowego dania z wykorzystaniem produktów ...

czytaj dalej...

Światowy Dzień Rzucania Palenia

Wiadomość z: 20 listopada 2015  •   Autor: Agnieszka Wujciuk 10

Jak co roku młodzież gimnazjum w Trzeszczanach obchodziła Światowy Dzień Rzucania Palenia. Dzień ten, co roku przypada w trzeci czwartek listopada i ma już ponad 30-letnią tradycję na świecie. W naszym gimnazjum obchodziliśmy go w piątek- 20 listopada. Z tej okazji uczniowie ...

czytaj dalej...

W losie ojczyzny swej wziąć udział

Wiadomość z: 16 listopada 2015  •   Autor: Dorota Maciąg 9

11-go listopada 2015 roku w Kościele Parafialnym w Trzeszczanach uczniowie gimnazjum przedstawili montaż słowno-muzyczny poświęcony 97 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Była to cenna lekcja historii o przekazie patriotycznym. Uroczystość wprowadzała w atmosferę wydarzeń od roku 1918 aż po czasy współczesne. Młodzież przygotowały Panie: Hanna Koryl, Marzena Łacińska-Baran i Dorota Maciąg.

czytaj dalej...

Super Speller – dyktando z języka angielskiego

Wiadomość z: 15 listopada 2015  •   Autor: Weronika Kisielewicz 8

6 listopada 2015 roku w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Trzeszczanach zostały przeprowadzone eliminacje II etapu konkursu „Super Speller – dyktando z języka angielskiego”. W eliminacjach wzięli udział uczniowie z siedmiu szkół gimnazjalnych gmin wiejskich z terenu powiatu hrubieszowskiego. Konkurs miał na celu wyłonienie talentów w dziedzinie znajomości języka angielskiego.

W finale naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Wiktoria Mieczan z klasy II oraz Łukasz Baran z klasy III. Etap finałowy odbył się 13 listopada w Zespole Szkół w Horodle. W finale brało udział 14 uczestników. Wiktoria zajęła IV miejsce, Łukasz – IX. Uczniami opiekowała się Pani Weronika Kisielewicz. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Gotowanie z Lubellą

Wiadomość z: 27 października 2015  •   Autor: Portal LubieHrubie 7

Znamy wyniki konkursu "Uwielbiam gotować z Lubellą" skierowanego do uczniów szkół gimnazjalnych w całej Polsce. Wśród laureatów znalazła się klasa 2 z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Trzes....

czytaj dalej...

Święto Edukacji Narodowej

Wiadomość z: 14 października 2015  •   Autor: 6

Dzień Nauczyciela to święto wszystkich pracowników oświaty. Uczniowie w tym dniu złożyli nauczycielom życzenia, a na forum szkoły w części artystycznej przedstawili w sposób satyryczny jak widzą pracę i życie nauczycieli w scenkach – lekcja wytrzymałości i nauczyciel u lekarza. Po uśmiechach na twarzy nauczycieli i uczniów była fajna zabawa.

czytaj dalej...

Lekcje języka francuskiego

Wiadomość z: 8 października 2015  •   Autor: Dorota Błaszczuk 6

Dzięki nawiązaniu współpracy z Fundacją Du Chateau w tym roku szkolnym dla uczniów gimnazjum będą organizowane zajęcia z języka francuskiego.

Pierwsze zajęcia: 04 listopada 2015r. godz. 14.20.

Pielgrzymka do Częstochowy

Wiadomość z: 8 października 2015  •   Autor: Dorota Błaszczuk 5

W dniu 8 października 2015r. ponownie mogliśmy uczestniczyć w pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę, „Za naszym patronem przybywamy na Jasną Górę po to, żeby u tronu Matki Bożej Jasnogórskiej złożyć nasze wszystkie prośby, dziękować Jej za opiekę”. Uroczystość rozpoczęła się Mszą święta z udziałem pocztów sztandarowych, odprawiona pod przewodnictwem duszpasterza Rodziny księdza biskupa Henryka Tomasika.

Był to dla nas czas wyjątkowym. Stanowił sposobność z jednej strony do podziękowania Królowej Polski za pomoc w realizacji planów i wskazywanie właściwych dróg podczas trudnych wyborów, a z drugiej do wyrażenia próśb o Jej wstawiennictwo i stałą obecność w naszym życiu.

Należymy do Rodziny Szkół i w tym roku nabiera to wyjątkowego znaczenia. Modląc się na Jasnej Górze, czujemy się prawdziwą wspólnotą, w której przebywanie razem sprawia ogromną radość. Dzieląc się przeżyciami, dajemy sobie wzajemnie siłę potrzebną do radzenia sobie z trudem i problemami codzienności. Czekamy na te spotkania i wracamy z nich spełnieni.

Zachowaj trzeźwy umysł

Wiadomość z: 7 października 2015  •   Autor: Irena Tatarczak 4

7 października Gminny Ośrodek Kultury realizował spotkanie i warsztaty w ramach konkursu NAWZAJEM w projekcie ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ. W Warsztatach wzięła udział młodzież z Publicznego Gimnazjum w Trzeszczanach. Uczniowie na wstępie zapoznali się z działalnością i funkcjonowaniem 2 organizacji pozarządowych: Stowarzyszenia Aktywnych Animatorów Kultury z Hrubieszowa oraz Fundacji PODAJ DŁOŃ z Trzeszczan..

W dalszej części dnia gimnazjaliści wzięli udział w warsztatach fotograficznych, w trakcie których wykonali zdjęcia konkursowe najlepiej ilustrujące cele działania zaprezentowanych organizacji. Wszystkie osoby biorące udział w warsztatach otrzymały nagrody ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Dziękujemy serdecznie organizacjom za współpracę i jak zawsze zachęcamy do obejrzenia fotorelacji.

Tematy projektów edukacyjnych

Wiadomość z: 12 wrześ›nia 2015  •   Autor: Nauczyciele 3

 • Magia eksperymentu w fizyce.
 • Czy wynalazki fizyczne wpływają na nasze życie?
 • Jak liczono dawniej, a jak liczy się dziś?
 • Kto jest kim w brytyjskiej rodzinie królewskiej.
 • Podróż po Europie. Zapraszamy do ... - przewodnik turystyczny.
 • Przepisy mojej babci - książka kucharska.
 • "Powrócisz tu" - Gmina Trzeszczany w fotografii.
 • Rosyjskie tradycje świąteczne.
 • Gdyby nasz patron był wśród nas.
 • Mitologiczne i biblijne związki frazeologiczne w języku współczesnym.
 • Autorzy naszych lektur.
 • Życie codzienne mojej miejscowości w czasie II wojny światowej.
 • Nauczyciele, którzy uczyli naszych dziadków, rodziców i nas w szkółce gminy Trzeszczany.
 • Zdrowy styl życia.
 • Olimpijskie dyscypliny sportowe.
 • Grafika artystyczna na własnej stronie www.

Dowóz do szkoły w Trzeszczanach

Wiadomość z: 1 wrześ›nia 2015  •   Autor: Dorota Błaszczuk 2

Dnia 1 września tradycyjnie rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2014/2015. Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 8.30 mszą świętą w Kościele parafialnym w Trzeszczanach. O godzinie 10.00 miały początek uroczystości w szkole. Pani Dyrektor Dorota Błaszczuk przywitała całą społeczność uczniowską, a szczególnie uczniów klasy pierwszej.

Wszystkim uczniom życzymy aby ten rok szkolny był bardziej udany niż poprzedni, zaś tym, którzy rozpoczynają naukę w naszym Gimnazjum życzymy szybkiej aklimatyzacji oraz spektakularnych sukcesów w nauce, sporcie i innych dziedzinach. Powodzenia:-)

I po wakacjach!!! Rozpoczynamy rok szkolny

Wiadomość z: 1 wrześ›nia 2015  •   Autor: Mariusz Adamczuk 1

Dnia 1 września tradycyjnie rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2014/2015. Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 8.30 mszą świętą w Kościele parafialnym w Trzeszczanach. O godzinie 10.00 miały początek uroczystości w szkole. Pani Dyrektor Dorota Błaszczuk przywitała całą społeczność uczniowską, a szczególnie uczniów klasy pierwszej.

Wszystkim uczniom życzymy aby ten rok szkolny był bardziej udany niż poprzedni, zaś tym, którzy rozpoczynają naukę w naszym Gimnazjum życzymy szybkiej aklimatyzacji oraz spektakularnych sukcesów w nauce, sporcie i innych dziedzinach. Powodzenia:-)

Strona 1 z 2 1 2 »

Archiwum - Galeria

Mapa Google

Kontakt

Adres: Trzeszczany 199
Telefon: +48 (084) 6575229
Fax:+48 (084) 6575229
Poczta: 22-554 Trzeszczany
NIP: 919-15-59-147
E-mail: gimnazjum@trzeszczany.edu.pl