Aktualności - rok szkolny 2013/2014
Giełda podręczników
Wszystkich uczniów gimnazjum, a także uczniów klas szóstych szkół podstawowych zapraszamy do naszej szkoły na giełdę podręczników, która odbędzie się w dniach:
 • 27 czerwca 2014r., od godziny 12 do godziny 15,
 • 27 sierpnia 2014r., od godziny 9 do godziny 12.
Zestaw podręczników szkolnych na rok szkolny 2014/2015: kliknij >>>
Gminne Igrzyska Sportowe
18 czerwca na biosku sportowym Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Trzeszczanach odbyły się gminne zawody sportowe w ramach projektu "Sport jako narzędzie aktywizacji uczniów obszaru Gotanii". Igrzyska rozpoczęły się od zapalenia symbolicznego znicza olimpijskiego. Przybyłych gości powitała dyrektor gimnazjum p. Dorota Błaszczuk. Następnie głos zabrali Wójt Gminy p. Mirosław Kutera oraz koordynator projektu p. Damian Szaruga.
Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum z terenu gminy Trzeszczany rywalizowali w konkurencjach indywidualnych: biegi na 40m, 150m, 300m, 450m, skok w dal z miejsca, rzuty do kosza i w konkurencjach zespołowych: dwa ognie, piłka siatkowa, piłka nożna. Zwycięzcy otrzymali 26 pucharów, 78 medali i dyplomów.
To dopiero pierwsze zawody, odbedą się jeszcze: wyjazd na basen, tenis stołowy, piłka nożna halowa. W ramach projektu szkoły otrzymały sprzęt sportowy. Projekt zakończy sie w lutym 2015r.
Dzień Patrona
Film z akademii z okazji Dnia Patrona Szkoły, która się odbyła 22 maja 2014 roku. film >>>
Dzień dziecka
Jak co roku gimnazjaliści Dzień Dziecka spędzili na sportowo. Rozegrano mecze piłki nożnej chłopców i dziewcząt, piłki siatkowej dziewcząt oraz rywalizowano klasowo w przeciąganiu liną i skokach na skakance. W piłce nożnej chłopców wygrała klasa II, w piłce nożnej dziewcząt również klasa II, w skokach na skakance klasa III b i piłce siatkowej dziewczyn również klasa III b, zaś w przeciąganiu liny wygrała klasa II. Dzień zakończono poczęstunkiem – kiełbaski z grilla. Miłą atmosferę dopełniała muzyka z głośników i piękne świecące słoneczko. foto >>>
Święto Patrona Szkoły
Święto Patrona Szkoły w tym roku obchodziliśmy szczególnie uroczyście. Dzień ten poprzedziły dwie piękne i wzruszające uroczystości: kanonizacja Jana Pawła II oraz intronizacja relikwii świętego Jana Pawła II w Trzeszczanach.
Naszą uroczystość rozpoczęliśmy Mszą Świętą w kościele parafialnym. Dalszy przebieg tego szczególnego dnia miał miejsce w murach naszej szkoły. Pani dyrektor Dorota Błaszczuk powitała serdecznie przybyłych gości. Swoją obecnością zaszczycili nas: pan Mirosław Kutera - Wójt Gminy Trzeszczany, ksiądz Grzegorz Hałas - Proboszcz Parafii Trzeszczany, ksiądz Janusz Granda - Proboszcz Parafii Nieledew, pan Wacław Borkowski - Sekretarz Gminy Trzeszczany, pan Czesław Sykut - Przewodniczący Rady Gminy Trzeszczany, pani Michalina Kiecana - Skarbnik Gminy Trzeszczany, pani Anna Błaszczuk - Jeleń - inspektor ds. oświaty, pani Krystyna Graniasta - księgowa szkół, pani Stanisława Stachowiak - dyrektor GOK w Trzeszczanach, pani Małgorzata Fedorczuk - przedstawiciel SAAK w Hrubieszowie, pani Anna Szczęk - pielęgniarka szkolna, pan Adam Knysz - fundator tablic pamiątkowych, pani Małgorzata Korzeniowska - dyrektor Szkoły Podstawowej w Trzeszczanach wraz z nauczycielami i uczniami, rodzice z trójek klasowych na czele z panią Przewodniczącą Rady Rodziców Jolantą Wołk.
Proboszcz Parafii Trzeszczany ksiądz Grzegorz Hałas dokonał poświęcenia Izby Pamięci Patrona, która, jak powiedziała w swoim wystąpieniu pani dyrektor gimnazjum, jest sercem naszej szkoły, naszą historią, miejscem sukcesów naszej młodzieży, pamiątek z pielgrzymek czy wyjazdów, ale przede wszystkim relikwii świętego Jana Pawła II.
Młodzież naszej szkoły w montażu słowno - muzycznym, połączonym z prezentacją multimedialną, przypomniała drogę do świętości swojego Patrona, Wielkiego Polaka, tak bliskiego i drogiego każdemu z nas.
W ramach obchodów Dnia Patrona w szkole organizowane były konkursy o tematyce papieskiej. Podczas akademii zwycięzcy konkursów zostali uhonorowani dyplomami i nagrodami, a byli to: Sabina Poterucha, Łucja Dolak i Klaudia Dolak. Dyplomy i nagrody otrzymali również zwycięzcy szkolnego etapu VI Edycji Olimpiady Myśli Jana Pawła II: Patrycja Szostakiewicz, Kamila Szostakiewicz i Bartłomiej Bucior oraz zwycięzca szkolnego etapu XXI Konkursu Wiedzy o Biblii i Historii Kościoła - Rafał Urbaniak. Nagrody dla uczniów ufundował ksiądz Paweł Zawada - wikariusz Parafii Trzeszczany.
Bardzo ciepłe i miłe słowa skierował do społeczności gimnazjalnej Wójt Gminy Trzeszczany pan Mirosław Kutera, który przekazał do Izby Pamięci Patrona cenny dar, osobistą pamiątkę - otrzymany od arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego medal pamiątkowy ze świętym Janem Pawłem II. Również pani Małgorzata Fedorczuk - przedstawiciel SAAK w Hrubieszowie przekazała naszej szkole prezent w postaci drukarki.
Zebrani goście mogli obejrzeć wystawę prac uczniów, poświęconą świętemu Janowi Pawłowi II.
Po akademii uczniowie gimnazjum uczcili swojego Patrona "Biegiem Pamięci", zwyciężczynią którego została Kamila Szostakiewicz, drugie miejsce zajął Marcin Zając a trzeci był Michał Brudnowski. foto >>>
Podwójny sukces!
W dniu 28 kwietnia 2014 roku w Bibliotece Publicznej w Strzyżowie odbył się X Powiatowy Turniej Recytatorski im. Poetów Ziemi Horodelskiej. W kategorii gimnazjum nasze uczennice z klasy III były bezkonkurencyjne. Sabina Poterucha zajęła I miejsce,Dominika Wrzyszcz II miejsce. Recytacja Sabiny spodobała się nie tylko jury, ale także publiczności, która przyznała jej najwyższą ilość głosów i nagrodę rzeczową.
W oczekiwaniu na kanonizację
Katarzyna Pomiankiewicz z klasy III zajęła II miejsce w Regionalnym Konkursie Plastycznym „W oczekiwaniu na kanonizację- Jan Paweł II w moich oczach”. Uczennicę przygotowała p. Zdzisława Tracz-Mardofel.
Myśli Jana Pawła II
9 kwietnia 2014 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Czarnieckiego w Chełmie odbył się etap wojewódzki VI Ogólnopolskiej Olimpiady „Myśli Jana Pawła II”. Organizatorem tej Olimpiady jest Kuratorium Oświaty w Białymstoku.
Adresatami olimpiady są uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, celem zaś – krzewienie nauki Jana Pawła II oraz ukazywanie znaczenia wartości chrześcijańskich. Hasło tegorocznej olimpiady – „Jan Paweł II – Papież Dialogu” – kieruje uwagę na wartość dialogu, zarówno dla funkcjonowania człowieka w społeczeństwie, jak i budowania więzi człowieka z Bogiem czy więzi chrześcijan z przedstawicielami innych religii. Uczestnicy czerpią wiedzę na wskazany temat z fragmentów encyklik, adhortacji, przemówień Papieża i fragmentów Jego utworów literackich. Na tym etapie naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Patrycja Szostakiewicz, Kamila Szostakiewicz i Bartłomiej Bucior..
Patrycja Szostakiewicz zajęła II miejsce w województwie wśród uczniów gimnazjów. Przed nią finał ogólnopolski, który odbędzie się w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży 6-7 czerwca 2014r.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom etapu wojewódzkiego a Patrycji życzymy dalszych sukcesów!
Konkurs Piosenki Angielskiej
26 marca 2014 roku w Zespole Szkół nr 3 w Hrubieszowie odbył się Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej dla uczniów szkół gimnazjalnych powiatu hrubieszowskiego. Uczennica klasy III, Sabina Poterucha, zaprezentowała piosenkę „Stay” Rihanny i zajęła I miejsce.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !
Dzień wiosny
21 marca 2014 r., w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Trzeszczanach świętowaliśmy nadejście WIOSNY!!! Wyjątkowo długa i mroźna zima dała nam się we znaki. Tym większa była więc nasza radość z symbolicznego jej pożegnania.
W tym roku członkowie Samorządu Uczniowskiego pod opieką p. Ireny Tatarczak ogłosili następujący plan dnia: Cztery pierwsze godziny lekcyjne prowadzone były przez ”nowe grono” pedagogiczne, następnie wszyscy uczniowie wzięli udział w konkursach na wiosenne przebranie i wykonanie Marzanny, wykazali się także wiadomościami z różnych dziedzin wiedzy, a najwięcej emocji dostarczyły konkurencje sportowe.
Jury w składzie: p. Mirosława Metyk, p. Mariusz Adamczuk, ks.Paweł Zawada wyłoniło zwycięzców.
Klasa III - pierwsze miejsce,
Klasa I - drugie miejsce,
Klasa II - trzecie miejsce.
Na koniec dnia wszyscy symbolicznie pożegnali Zimę na boisku szkolnym. Wykonane przez uczniów Marzanny zostały spalone i tym samym przywitano WIOSNĘ!
Dziękujemy wszystkim za udział w zabawie, a zwycięzcom gratulujemy!
Ten dzień był bardzo udany i zabawny, oby więcej takich imprez w szkole! Zdjęcia z imprezy najlepiej świadczą o tym, że uczestnicy wykazali się wyjątkową pomysłowością.
Egzamin gimnazjalny w pigułce
W dniach 29-30 marca i 5-6 kwietnia odbędzie się przygotowanie do egzaminu gimnazjalnego.
Chętnych do uczestnictwa w zajęciach prosimy o zgłaszanie się do nauczycieli poszczególnych przedmiotów
Dzień Otwarty połączony ze Świętem Matematyki
W dniu 4 marca 2014 roku odbył się w naszej szkole Dzień Otwarty połączony ze Świętem Matematyki i Liczby π. Na naszą uroczystość przybyli zaproszeni goście w osobach:
 • wójt gminy Trzeszczany pan Mirosław Kutera
 • sekretarz gminy pan Wacław Borkowski
 • inspektor do spraw oświaty pani Anna Błaszczuk – Jeleń
 • dyrektor Szkoły Podstawowej w Trzeszczanach pani Małgorzata Korzeniowska
 • przedstawiciel Stowarzyszenia Aktywnych Animatorów Kultury w Hrubieszowie pani Małgorzata Fedorczuk
 • nauczyciele i uczniowie klas szóstych ze szkół podstawowych z terenu naszej gminy
Gości oraz całą społeczność naszego gimnazjum powitała pani dyrektor Dorota Błaszczuk, oddając głos panu wójtowi gminy Trzeszczany.
W dalszej części uroczystości uczniowie gimnazjum przekazali najważniejsze informacje o liczbie π, które zostały wzbogacone prezentacją multimedialną. Następnie przybyłych gości oraz uczniów klasy I gimnazjum zaproszono do wspólnej zabawy, przebiegającej w formie konkursów. Uczniowie rywalizowali ze sobą rysując karykatury słynnych matematyków, układając hasła promujące naukę matematyki, wykonując trójwymiarową liczbę π oraz rozwiązując rebusy i krzyżówki. Każdy z uczniów mógł w matematyce odnaleźć coś inspirującego, zauważyć że matematyka jest magią, dziedziną z którą możemy się spotkać na każdym kroku. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała powołana przez organizatorów komisja. Trzeba przyznać, że wyobraźnia uczestników pozytywnie zaskoczyła komisję oceniającą pracę, z trudem udało się wskazać zwycięzców.
Zabawa zakończyła się wręczeniem wszystkim uczestnikom nagród i upominków.
Goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek a ostatnim punktem wieczoru była wspólna zabawa dyskotekowa, kończąca tegoroczny karnawał. Pozostaje nam mieć nadzieję , że w naszej szkole nie zabraknie tego typu imprez i każda kolejna będzie lepsza od poprzedniej .
Tego dnia na pewno każdy uczeń znalazł dla siebie coś interesującego. Nawet na tak poważną naukę, jaką jest matematyka, warto czasem spojrzeć z lekkim przymrużeniem oka. Święto matematyki niewątpliwie ma walory dydaktyczne, ale to także ciekawy sposób uatrakcyjnienia naszego szkolnego życia, a więc... przyjemne z pożytecznym! Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wyjątkowego dnia.
Uroczystość przygotowała pani Anna Więch - nauczyciel matematyki i fizyki w naszym gimnazjum.
Dzień otwarty
  Informacje o konkurasach w I semestrze
Konkursy plastyczne:
 • 6 listopada 2013 roku w Zespole Szkół w Werbkowicach odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Najpiękniejsze zakątki Lubelszczyzny w szacie jesiennej”. Praca Klaudii Dolak została nagrodzona, a Patrycja Szostakiewicz otrzymała wyróżnienie. Uczennice przygotowała pani Zdzisława Tracz-Mardofel.
 • W międzyszkolnym konkursie plastycznym „Uzależnienia - droga do nikąd” zorganizowanym przez Zespół Szkół w Werbkowicach, Patrycja Szostakiewicz i Katarzyna Pomiankiewicz otrzymały nagrodę, a prace Bartłomieja Buciora, Agnieszki Mociak i Adama Szymańskiego zostały wyróżnione. Uczniów z klasy III przygotowała pani Zdzisława Tracz-Mardofel.
 • 13 grudnia 2013 roku w Hrubieszowskim Domu Kultury zostali wyłonieni laureaci powiatowego konkursu plastycznego „W grudniowy dzień”. Wśród nagrodzonych jest uczennica klasy III naszego gimnazjum Patrycja Szostakiewicz, która wykonała pracę pod kierunkiem pani Zdzisławy Tracz-Mardofel.
 • „Przywołać nastrój…” - świąteczny stroik bożonarodzeniowy. Pod takim hasłem odbyły się warsztaty w ramach międzyszkolnego konkursu plastycznego, organizowanego przez Gimnazjum w Miączynie. Zadaniem trzyosobowych zespołów było wykonanie stroika świątecznego z materiałów udostępnionych przez organizatora. Zespół reprezentujący nasze gimnazjum w składzie: Klaudia Dolak, Karolina Terebus i Karolina Szostakiewicz zajął I miejsce w kategorii gimnazjum. Uczennice przygotowała pani Zdzisława Tracz-Mardofel.
 • 19 grudnia 2013 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Trzeszczanach został rozstrzygnięty Konkurs Bożonarodzeniowy na Świątecznego Aniołka i Bombkę Choinkową. W kategorii gimnazjum nagrodę otrzymały: Karolina Terebus kl. I i Łucja Dolak kl. III, pod kierunkiem pani Zdzisławy Tracz-Mardofel.
Konkursy organizowane przez Lubelskiego Kuratora Oświaty:
 • W konkursie „O Biblii i Historii Kościoła” do etapu rejonowego zakwalifikowali się: Klaudia Dolak z kl. II i Rafał Urbaniak z kl. III. Opiekunem uczniów jest ks. Paweł Zawada.
 • Kamil Rewucha z kl. I zakwalifikował się do II etapu konkursu matematycznego ZAGIMAK. Kamila przygotował pan Mariusz Adamczuk.
Konkurs matematyczny:
 • W międzynarodowym konkursie matematycznym PANGEA wzięło udział dziesięciu uczniów naszej szkoły. Z niecierpliwością czekamy na wyniki I etapu. Życzymy awansu do II etapu wszystkim uczestnikom z naszego gimnazjum. Uczniów przygotowali - pani Anna Więch i pan Mariusz Adamczuk.
Konkurs mitologiczny:
 • W Ogólnopolskim Konkursie Mitologicznym Olimpus wzięło udział 13 uczniów naszej szkoły. Dyplom laureata i nagrodę książkową otrzymał Kamil Rewucha z kl. I oraz dyplomy laureatów Karolina Terebus z kl. I i Karolina Szostakiewicz z kl. I. Uczniów przygotowała pani Dorota Błaszczuk.
Andrzejki
Korzystając ze specjalnej okazji do zorganizowania ostatniej hucznej zabawy przed adwentem, w dniu 28 listopada 2013 roku zorganizowaliśmy w naszej szkole Andrzejki.
Bawiliśmy się przy dobrej muzyce, zaproponowanej przez Mateusza i Michała z klasy II oraz Kamila N. i Kamila K. z klasy III.
Dzięki staraniom naszych rodziców, którym serdecznie dziękujemy, mogliśmy odpocząć w zorganizowanej specjalnie dla nas kawiarence. W ten listopadowy, jesienny wieczór nie zabrakło również wróżb andrzejkowych, które traktujemy z przymrużeniem oka, ponieważ jest to tylko i wyłącznie zabawa i tradycja.
Dziękujemy klasie II i wspierającym ich nauczycielom, za piękną dekorację sali wróżb oraz sali tanecznej, w którą w ten wieczór przekształciła się nasza szkolna świetlica. Był to wieczór dobrej zabawy i śmiechu.
Pokazy chemiczne
8 listopada młodzież gimnazjum wzięła udział w pokazach chemicznych organizowanych przez lubelską uczelnię UMCS. Jak wielkim zainteresowaniem cieszyły się pokazy można zobaczyć na zdjęciach.
Opiekunowie: p. Marzena Łacińska-Baran, p. Dorota Maciąg
Konkurs recytatorski
15 listopada 2013 roku odbyły się eliminacje powiatowe 17 Jesiennego Konkursu Recytatorskiego „Mimozami jesień się zaczyna… - literacki obraz zmienności i urody świata”. Uczennica klasy III, Sabina Poterucha zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego i już 27 listopada 2013 roku zmierzy się z najlepszymi recytatorami województwa lubelskiego.
Życzymy sukcesów
Obchody 95 rocznicy Odzyskania Niepodległości
11 listopada 2013 roku, w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości, poczet sztandarowy naszego gimnazjum, młodzież szkolna oraz nauczyciele, uczestniczyli w uroczystościach upamiętniających 95 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystości odbyły się w kościele parafialnym w Trzeszczanach i zostały rozpoczęte montażem słowno - muzycznym w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Nieledwi. Okolicznościowe przemówienie wygłosił Wójt Gminy Trzeszczany Pan Mirosław Kutera. Mszę Świętą w intencji Ojczyzny celebrował proboszcz parafii ksiądz Grzegorz Hałas.
13 listopada 2013 roku w budynku szkoły odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości, połączona z montażem słowno - muzycznym w wykonaniu uczniów gimnazjum.
  Wszystkich Świętych
W przeddzień uroczystości Wszystkich Świętych, uczniowie naszego gimnazjum, odwiedzili cmentarz w Trzeszczanach i zapalili znicze na mogile zbiorowej polskich żołnierzy poległych w wojnie polsko - bolszewickiej we wrześniu 1920 roku, w walce z oddziałami Budionnego oraz przy pomniku ofiar terroru niemieckiego, żołnierzy Armii Krajowej, pomordowanych, i rozstrzelanych w latach 1939 - 1946.
Nie lękajcie się ...
W dniu 27 października 2013 roku młodzież naszego gimnazjum przedstawiła montaż słowno - muzyczny pt. "Nie lękajcie się, Ja jestem z wami" w Kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Nieledwi.
Złożyliśmy hołd jednemu z największych ludzi przełomu XX i XXI wieku, który zarówno za życia, jak i po śmierci, spotyka się na całym świecie z szacunkiem, czcią i uznaniem.
Dzień ten był doskonałą okazją, aby przypomnieć osobę błogosławionego Papieża Jana Pawła II, naszego kochanego Ojca Świętego, który, jak wierzymy, należy już do grona Świętych w niebie.
Rocznica wyboru patrona szkoły
W dniu 16 października 2013 roku w 35 rocznicę wyboru naszego Patrona na Papieża, w naszym gimnazjum odbył się uroczysty apel, przygotowany przez młodzież naszej szkoły.
Naszą uroczystość uświetnili zaproszeni goście w osobach:
 • pan Wacław Borkowski - sekretarz gminy Trzeszczany,
 • pani Anna Błaszczuk - Jeleń - inspektor do spraw oświaty gminy Trzeszczany,
 • pani Małgorzata Korzeniowska - dyrektor Szkoły Podstawowej w Trzeszczanach wraz z przedstawicielami uczniów,
 • pani Stanisława Stachowiak - dyrektor GOK w Trzeszczanach,
 • pani Zofia Kowalska - kierownik Biblioteki Publicznej w Trzeszczanach,
 • ksiądz Grzegorz Hałas - proboszcz parafii Trzeszczany.
Montaż słowno - muzyczny przygotowany przez naszych uczniów przypomniał sylwetkę naszego Patrona - błogosławionego Jana Pawła II. Piękny śpiew i recytacja dostarczyły głębokich przeżyć i wzruszeń.
Uroczystość przygotowały: pani Irena Tatarczak i pani Anna Jońska przy współpracy z dyrektor gimnazjum panią Dorotą Błaszczuk oraz panią Zdzisławą Tracz-Mardofel i panią Hanną Koryl.
Nabożeństwa Fatimskie
Delegacja naszego gimnazjum wraz z pocztem sztandarowym wzięła udział w zakończeniu Nabożeństw Fatimskich i wprowadzeniu relikwii bł. Jana Pawła II. Uroczystość odbyła się w Parafii Świętej Trójcy w Komarowie w dniu 13 października 2013 roku.
Relikwie Błogosławionego Jana Pawła II przekazał parafii arcybiskup Mieczysław Mokrzycki ze Lwowa, osobisty sekretarz papieży Jana Pawła II i Benedykta XVI, który również przewodniczył uroczystościom oraz poprowadził procesję fatimską.
Liturgię poprzedził koncert Chóru z Archidiecezji Lwowskiej.
Dzień papieski
Po pielgrzymce Ojca Świętego do Polski w 1999 roku narodziła się idea Obchodów Dnia Papieskiego. W tym roku wzięliśmy udział po raz kolejny w XIII juz Dniu Papieskim, który był obchodzony pod hasłem "Jan Paweł II - Papież Dialogu".
W dniu 13 października, w kościele parafialnym w Trzeszczanach, uczniowie naszej szkoły zaprezentowali montaż słowno - muzyczny, poświęcony naszemu Patronowi - Janowi Pawłowi II.
Tydzień później wolontariuszki naszego gimnazjum - Klaudia Dolak, Sabina Poterucha i Monika Wołk - kwestowały na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Zebrane pieniądze będą przeznaczone na fundusz stypendialny dla szczególnie uzdolnionej i jednocześnie ubogiej młodzieży z terenów wiejskich i małych miast.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zgodnie z hasłem zbiórki pieniężnej, zechcieli podzielić się miłością.
Pielgrzymka
W dniach 9 - 10 października 2013 roku delegacja naszego gimnazjum uczestniczyła w XIII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę, która w tym roku połączona była z dziękczynieniem za 15 lat działalności Rodziny Szkół.
9 października, w środę, uczestniczyliśmy w uroczystym Apelu Jasnogórskim, rozpoczynającym modlitewne spotkanie. 10 października, w czwartek, wzięliśmy udział we Mszy Świętej, której przewodniczył duszpasterz Rodziny Szkół biskup Henryk Tomasik. Podczas uroczystej Eucharystii, kustosz Centrum Jana Pawła II w Krakowie - ksiądz Jan Kabziński, przekazał Rodzinie Szkół relikwie błogosławionego papieża, naszego Patrona Jana Pawła II - dar metropolity krakowskiego - kardynała Stanisława Dziwisza. Relikwie zostaną na stałe umieszczone w radomskim seminarium. Następnie będą odwiedzały parafie, gdzie działają szkoły noszące imię Jana Pawła II.
Na zakończenie Mszy Świętej nastąpiło odczytanie Aktu Zawierzenia Matce Boskiej Jasnogórskiej oraz listu do Ojca Świętego Franciszka. Jeden z uczniów przeczytał również modlitwę do błogosławionego Jana Pawła II. Uczestnicy pielgrzymki otrzymali pamiątkowe znaczki, modlitwę do Patrona ze zdjęciem relikwiarza oraz krzyżyk z napisem "Jezu ufam Tobie".
W czasie pielgrzymki modliliśmy się o potrzebne łaski, przed tron naszej Matki zanieśliśmy prośby i dziękczynienia własne oraz naszej szkolnej społeczności.
Szkołę w poczcie sztandarowym reprezentowali uczniowie klasy III: Michał Gruszka, Agnieszka Furmaga, Aleksandra Momot. Młodzieżą opiekowali się: ksiądz Paweł Zawada i pani Irena Tatarczak.
  Dyżury nauczycieli w roku szkolnym 2013/2014
Lp.
Nauczyciel
Dzień
Godzina
1

Irena Tatarczak

poniedziałek
11.45-12.30
2

Marzena Łacińska-Baran

środa
10.00-11.00
3

Weronika Kisielewicz

środa
11.45-12.30
4

Mirosława Metyk

wtorek
10.00-10.40
5

Anna Baj

piątek
9.00-11.00
6

Anna Więch

poniedziałek
12.45-13.30
7

Ks. Paweł Zawada

poniedziałek
11.45-12.30
8

Dorota Maciąg

wtorek
11.45-12.30
9

Hanna Koryl

wtorek
8.10-8.55
10

Agnieszka Wujciuk

wtorek
11.45-12.30
11

Błaszczuk Dorota

poniedziałek
13.00-14.00
12Mariusz Adamczuk
poniedziałek
13.30-14,15
74 rocznica napaści ZSRR na Polskę
W dniu 24 września 2013 roku uczniowie klasy I naszego gimnazjum wraz z pocztem sztandarowym uczestniczyli w obchodach 74 rocznicy napaści ZSRR na Polskę, które odbyły się w miejscowości Nieledew, gmina Trzeszczany. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele w Nieledwi. Następnie zgromadzeni uczestnicy obchodów wysłuchali przemówienia Wójta Gminy Trzeszczany pana Mirosława Kutery, w którym zostały przedstawione fakty historyczne, związane z napaścią wojsk hitlerowskich i armii sowieckiej na Polskę we wrześniu 1939 roku.
Tamte dni przypomniały dzieci ze Szkoły Podstawowej w Nieledwi w pięknej części artystycznej.
Uroczystość zakończył przemarsz pocztów sztandarowych, przedstawicieli poszczególnych szkół z terenu naszej gminy oraz władz samorządowych pod pomnik, gdzie spoczywają polegli bohaterską śmiercią żołnierze: Józef Raut, Wojciech Nierychlewski i Jan Krzywonos. Po krótkiej modlitwie za poległych, pod pomnikiem zostały złożone wieńce i wiązanki kwiatów.
Młodzież naszego gimnazjum miała okazję uczestniczyć w pięknej lekcji historii i oddać hołd bohaterom września 1939 roku.
Święto Pieczonego Ziemniaka
W dniu 26 września w naszej szkole odbyło się Święto Pieczonego Ziemniaka..
Pomimo niesprzyjającej aury mieliśmy okazję gościć uczniów klas VI szkół podstawowych naszej gminy wraz z wychowawcami i dyrektorami.
Serdeczne podziękowania kierujemy do rodziców oraz właściciela piekarni Pana Dariusza Skiby.
Lubelski Festiwal Nauki
19 września młodzież pod opieką Pań: Anny Więch, Marzeny Łacińskiej-Baran i Doroty Maciąg wzięła udział w projektach przyrodniczych organizowanych przez uczelnie lubelskie w ramach X Lubelskiego Festiwalu Nauki. Ideą naszego wyjazdu była popularyzacja nauk fizycznych i matematycznych.
Młodzież naszej szkoły bardzo chętnie brałą udział w konkursach i zabawach organizowanych przez prowadzących. Z wielkim zainteresowaniem przypatrywała się prezentowanym wykładom i doświadczeniom. Za rok chętnie wrócimy na lubelskie uczelnie aby znów wciągnąć się w magię eksperymentów.
Otrzęsiny pierwszoklasistów
Dnia 12 września 2013 odbyły się w naszej szkole, jak co roku zresztą, otrzęsiny klasy pierwszej gimnazjum. Scenariusz przygotowała klasa III. Otwarcia imprezy dokonała Pani Dyrektor poprzez przekrojenie jabłka. Chcąc zaistnieć w społeczności uczniowskiej i stać się pełnoprawnymi jej członkami uczniowie  klasy I musieli  wykazać  się dużym poczuciem humoru i dystansem do własnej osoby. Zabawa dostarczyła wszystkim dużo radości i była miłą chwilą odpoczynku w intelektualnych zmaganiach dnia codziennego.
WITAMY PO WAKACJACH
Dnia 2 września tradycyjnie rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2013/2014. Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 9.00 mszą świętą
w Kościele parafialnym w Trzeszczanach. O godzinie 10.00 miał początek uroczystości w szkole. Pani Dyrektor Dorota Błaszczuk przywitała całą społeczność uczniowską, a szczególnie uczniów klasy pierwszej. Wszystkim uczniom życzymy aby ten rok szkolny był bardziej udany niż poprzedni, zaś tym, którzy rozpoczynają naukę w naszym Gimnazjum życzymy szybkiej aklimatyzacji oraz spektakularnych sukcesów w nauce, sporcie i innych dziedzinach. Powodzenia:-)