Aktualności - rok szkolny 2012/2013
Warsztaty z fizyki i chemii
W dniu 26 czerwca 2013 roku 48 uczniów Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Trzeszczanach wyjechało na jednodniowe zajęcia edukacyjne z fizyki i chemii do Warszawy, które odbyły się na Uniwersytecie Warszawslim w ramach realizowanego projektu,MMS - Milion Możliwości Sukcesu” zgodnie z zatwierdzonym wnioskiem POKL.09.01.02-06-204/12 współfinansowanym przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. >>foto
  Wybieram szkołę i zawód
Uczniowie  drugiej klasy gimnazjum - Aleksandra Syposz, Katarzyna Pomiankiewicz, Paulina Stopyra, Adam Bas, Marcin Zając, Przemysław Saweczko, Konrad Rot, Paweł Dorota, Mateusz Daruk i uczeń klasy IIIa - Norbert Dragan pod opieką pani Anny Baj zrealizowali projekt edukacyjny: „Wybieram szkołę i zawód”.
W ramach projektu uczniowie przeprowadzili badania dotyczące preferencji edukacyjno - zawodowych uczniów gimnazjum, zebrali informacje na temat szkół ponadgimnazjalnych i wybranych zawodów.
Efektem pracy uczniów była prezentacja multimedialna, którą zaprezentowali swoim koleżankom i kolegom z klasy pierwszej i drugiej.
Zestaw podręczników szkolnych
Publikujemy zestaw podręczników szkolnych obowiązujący w naszym gimnazjum od 1 września 2013 roku - *.pdf
Warsztaty z robotyki

W dniu 4 czerwca 2013 roku 48 uczniów Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Trzeszczanach wyjechało na jednodniowe zajęcia edukacyjne z robotyki do Warszawy w ramach realizowanego projektu,MMS - Milion Możliwości Sukcesu” zgodnie z zatwierdzonym wnioskiem POKL.09.01.02-06-204/12 współfinansowanym przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. >>foto

Mam swój styl - nie palę

Uczennice Publicznego Gimnazjum im Jana Pawła II w Trzeszczanach: Dominika Wrzyszcz i Sabina Poterucha z klasy II zajęły I miejsce w konkursie teatrzyków profilaktycznych w konkursie powiatowym „Narkotyki - inna rzeczywistość”, który odbył się dnia 29 maja 2013 roku w Werbkowicach. Uczennice przygotowały skecz profilaktyczny „Mam swój styl  - nie palę”.

Narkotyki - inna rzeczywistość

Uczennice Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Trzeszczanach: Ewelina Płońska z klasy IIIa, Michalina Micek i Marlena Puczkowska z klasy IIIb dnia 29 maja 2013 roku wzięły udział w corocznym powiatowym konkursie wiedzy o narkotykach: „Narkotyki - inna rzeczywistość” organizowanym przez gimnazjum w Werbkowicach. Uczennica Ewelina Płońska zajęła równorzędne I miejsce w konkursie. >>foto

Dzień Samorządności
10 kwietnia rządy w naszej szkole przejęli członkowie Samorządu Uczniowskiego. Wyznaczeni uczniowie zastępowali nauczycieli, mieli okazję poznać pracę tego zawodu, która ich zdaniem wcale nie jest łatwa... Tematy prowadzonych zajęć były bardzo ciekawe, pouczające i często poparte niezwykle fascynującymi materiałami. Dzień minął wesoło, pouczająco i co najważniejsze bezpiecznie! Nieobecni niech żałują! >>foto
  „Pomóż dzieciom przetrwać zimę” 2012/2013
Jak co roku gimnazjaliści Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Trzeszczanach wzięli udział  w ogólnopolskiej akcji „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę” pod patronatem Radia Lublin. Akcja prowadzona była we współpracy ze Szkołą Podstawową im. C.K. Norwida w Trzeszczanach. Podczas akcji  zebrano: 116 kg  (56 kg gimnazjum, 48 kg Szkoła Podstawowa) żywności trwałej, słodyczy, zabawek, artykułów szkolnych i środków chemicznych. Zbiórka trwała od 28.11 do 11.12 2012r. na terenie gimnazjum i w pobliskich sklepach. Wszystkie zebrane dary zostały przekazane do GOPS w Trzeszczanach dla najbardziej potrzebujących rodzin z naszej gminy.
Prawa i obowiązki cyfrowego obywatela
5 lutego 2013 roku obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu pod hasłem: „Serfuję. Respektuję.” W naszej szkole pojęte zostały również działania mające na celu nagłośnienie tej tematyki. Uczniowie wszystkich klas gimnazjalnych wzięli udział w pogadankach przeprowadzonych przez pedagoga szkolnego dotyczących min.: wykorzystania Internetu do samorealizacji, zdobywania informacji, nauki, czy zabawy, bezpieczeństwa online, odpowiedzialność za swoje działania w Internecie, szanowania i respektowania praw innych internautów podczas serfowania w sieci.
Podsumowaniem zdobytych informacji przez gimnazjalistów był konkurs wiedzy na temat bezpiecznego korzystania z Internetu. W konkursie wzięło udział 42 uczniów gimnazjum. I miejsce zajęła uczennica kl. IIIb – IWONA ZAJĄC, II miejsce uczennica kl. IIIb – ALEKSANDRA BARAN, III miejsce uczeń kl. II – RAFAŁ URBANIAK.
  Rozstrzygnięcie konkursu na najłądniejszą gazetkę
 • I miejsce - sala nr 5 - klasa I
 • II miejsce - sala nr 11 - klasa II
 • III miejsce - sale nr 2,8 - klasy III b, III a
  Najładniejsza świąteczna gazetka
 Samorząd Uczniowski organizuje w najbliższym czasie konkurs na najładniejszą gazetkę ukazującą piękno Świąt Bożego Narodzenia.
Cele konkursu:
 • dbałość o ciekawy wystrój sali lekcyjnej
 • przygotowanie do radosnych, ciepłych rodzinnych świąt
Poświęcając czas na tworzenie gazetki, rozwijamy komunikację między sobą, a zewnętrzny wygląd wpływa na podkreślenie nastroju w jaki wprowadzają nas święta. Łatwiej też śpiewa się kolędy i składa życzenia.
 Niech ten czas przygotowań do rozstrzygnięcia konkursu, będzie także takim czasem na przygotowanie swoich sumień i serc.
Rozstrzygnięcie konkursu 20 grudnia 2012r.
MMS - Milion Możliwości Sukcesu
 Udostępniamy regulamin dotyczący projektu pod linkiem *.pdf
MMS - Milion Możliwości Sukcesu
Od 1 grudnia 2012 roku w naszej placówce realizowany będzie projekt „MMS - Milion Możliwości Sukcesu” w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IX „Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach”, Działanie 9.1 „Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty”, Poddziałanie 9.1.2 „Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszenie różnic w jakości usług edukacyjnych”, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego realizowanego przez Gminę Trzeszczany w następujących działaniach:
 • Zajęcia pozalekcyjne z języka angielskiego
 • Zajęcia pozalekcyjne z matematyki
 • Zajęcia pozalekcyjne z fizyki
 • Zajęcia pozalekcyjne z chemii
 • Zajęcia z doradztwa  zawodowego
 • Zajęcia z psychologiem
 • Zajęcia kompensacyjno-korekcyjne
 • Zajęcia ICT
Wszyscy uczniowie klas III wezmą udział w zajęciach z matematyki (łącznie 5 grup) oraz w zajęciach z doradztwa zawodowego (spotkania grupowe i indywidualne), również w zajęciach z fizyki, chemii, j angielskiego, oraz ICT będą uczestniczyli uczniowie klas trzecich (grupy 8 osobowe). Uczniowie klas II i I wezmą udział w zajęciach z matematyki, fizyki, chemii, j angielskiego, korekcyjno- kompensacyjnych, z psychologiem oraz ICT. Ze względu na fakt iż w projekcie uczestniczyć będzie 59 uczniów uczniowie klas I i II jednocześnie będą chodzili na kilka zajęć.
Rekrutacja - kryteria szczegółowe:
 • deklaracja ucznia, chęci przystąpienia do projektu
 • wyniki nauczania
 • wyniki sprawdzianu po klasie VI, testów, wyniki nauczania w klasach Ii II końcowo roczne
 • opinie PPP
 • płeć – równy dostęp : 56% chłopców, 44 % dziewcząt
 • trudna sytuacja rodzin uczestników
Uczniowie chętni do udziału w projekcie proszeni są o wypełnienia deklaracji oraz oświadczania /plik do pobrania - *.pdf /.
Dokumenty prosimy złożyć najpóźniej do końca listopada w sekretariacie szkoły. Na ich podstawie oraz przedstawionych kryteriów zespół projektowy zakwalifikuje osoby do poszczególnych zajęć w projekcie.
Wszelkich informacji udziela koordynator projektu Marzena Łacińska – Baran oraz wychowawcy klas.
Sprawozdanie z konkursu powiatowego - "Nie truj się"
Dnia 29 listopada 2012 roku laureaci konkursu szkolnego wiedzy o szkodliwości palenia papierosów: Marlena Puczkowska i Michalina Micek z klasy IIIb oraz Adam Bas z klasy II wzięli udział w powiatowym konkursie „Nie truj się” zorganizowanym w Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Werbkowicach.
Nasi uczniowie: Sabina Poterucha z klasy II i Konrad Kobzaz klasy I przygotowali również krótki skecz pt. „Papieros”, który zaprezentowali się podczas części artystycznej.
Uczennica naszej szkoły Michalina Micek z klasy IIIb zajęła II miejsce, a uczennica Marlena Puczkowska z klasy IIIb zdobyła wyróżnienie.
Uczniów do konkursu przygotowała pedagog szkolny Pani Anna Baj. foto >>
Zabawa Andrzejkowa
 W czwartek 22 listopada gościliśmy uczniów szkół podstawowych wraz z opiekunami na corocznej imprezie andrzejkowej. W galerii można obejrzeć wiele zdjęć z dyskoteki, wróżb i innych. >>foto
Akademia z okazji Święta Odzyskania Niepodległości
Z okazji 11 listopada w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Trzeszczanach odbyła się uroczystość w związku z 94 rocznicą  odzyskania niepodległości przez naszą ojczyznę.
Uczniowie naszego gimnazjum zaprezentowali montaż słowno- muzyczny wzbogacony o prezentację multimedialną. Chcieliśmy aby przedstawione w tej prezentacji postacie pomogły nam zrozumieć, w jaki sposób nasi przodkowie walczyli o to, abyśmy dzisiaj byli wolni.  Tym, co zginęli za ojczyznę, hołd wdzięczności składamy!   >>foto
Konkurs profilaktyczny
Dnia 31 października odbył się konkurs profilaktyczny dotyczący szkodliwości palenia papierosów. W konkursie wzięło udział 43 uczniów naszej szkoły z klas I, II i III. 
Pierwsze miejsce w konkursie zajęła uczennica klasy IIIb Marlena Puczkowska, II miejsce Michalina Micek z klasy IIIb, III miejsce zdobył uczeń klasy II Adam Bas. Zwycięzcy konkursu będą reprezentować naszą szkołę w konkursie powiatowym w Werbkowicach, który odbędzie się 29 listopada.
Jubileusz 10-lecia nadania imienia Jana Pawła II
Dnia 24 października 2012 roku odbyły się obchody X rocznicy  nadania imienia Jana Pawła II  naszej szkole.
Uroczystość przebiegała pod hasłem: „Byłeś, jesteś i będziesz z nami.” Wielki to zaszczyt i odpowiedzialność być uczniem szkoły, która nosi imię tak wielkiego Polaka, jakim był Jan Paweł II. Jego cząstka powinna tkwić w każdym z nas i przy każdej okazji powinniśmy sobie o tym  przypominać.
Gorące nawoływanie papieża do miłości na świecie w sposób szczególny powinno być wyzwaniem dla nas młodzieży, nauczycieli i wychowawców Publicznego Gimnazjum  im. Jana Pawła II  w Trzeszczanach.
Ten wyjątkowy dzień rozpoczął się mszą świętą w kościele parafialnym, celebrowaną przez Jego Ekscelencję Ks. Biskupa Mariusza Leszczyńskiego. Następnie przy głównym wejściu do szkoły Ksiądz Biskup odsłonił i poświęcił  tablicę pamiątkową.
Kolejnym punktem obchodów była część artystyczna. Młodzież  Publicznego Gimnazjum  zaprezentowała montaż słowno-muzyczny, który obejmował recytację, śpiew oraz prezentacje multimedialne, przypominając  nam wszystkim sylwetkę, nauki Patrona  oraz historię naszego gimnazjum.
Szczególną dumą napawa fakt, że podczas uroczystej gali udało się zgromadzić wiele życzliwych osób, które zaszczyciły nas swoją obecnością, w tak ważnym dla szkoły dniu. Wśród nich z pewnością należy wymienić Jego Ekscelencję Ks. Biskupa Mariusza Leszczyńskiego, Proboszcza Parafii Trzeszczany Ks. Grzegorza Hałasa oraz przedstawicieli władz samorządowych na czele z Wójtem Gminy Panem Mirosławem Kuterą oraz Przewodniczącym Rady Gminy Panem Czesławem Sykutem. Nie zabrakło także delegacji z zaprzyjaźnionych szkół, rodziców i młodzieży naszego gimnazjum.
Pani dyrektor  Mirosława Metyk wygłosiła przemówienie, dziękując przybyłym gościom oraz całej szkolnej społeczności za udział w jubileuszu.
Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie  uroczystości. >>foto
Otrzęsiny we wrześniu
Nasi nowi uczniowie w sposób zabawny i uroczysty zostali przyjęci do wspólnoty uczniów gimnazjum. Spotkanie miało na celu integrację młodzieży gimnazjalnej. W imprezie brały udział wszystkie klasy gimnazjalne. Wesołą zabawę przygotowały klasy trzecie wraz z opiekunem Samorządu Uczniowskiego. Zabawa rozpoczęła się od konsumpcji „przysmaków”, czyli cytryny. Następnie „kotki” stanęły do różnorodnych konkurencji, między innymi: „Gorące krzesła”, „ Śpiewaj z cytryną”, „Długi żelek”, „Kaszka”, „Historia rodziny”. Po „torturach” w końcu przyszedł czas na długo oczekiwaną dyskotekę.
Wszyscy bardzo miło spędzili czas. Od tej pory pierwszoklasiści stali się pełnoprawnymi gimnazjalistami. >>foto
Święto „Pieczonego Ziemniaka"
W dniu 19 września 2012 roku w naszym gimnazjum organizowaliśmy ,,Święto pieczonego ziemniaka” – spotkanie dla klas szóstych ze Szkół Podstawowych z Mołodiatycz, Trzeszczan, Nieledwi wraz z wychowawcami, dyrektorami i uczniami. Było wiele atrakcji:
- zabawy na boisku szkolnym,
- pieczone ziemniaki,
- kiełbaski  z grilla oraz dyskoteka.
Wszyscy bawili się wspaniale. >>foto
„Człowiek jest tyle wart, ile może dać drugiemu"
Samorząd Uczniowski zaprasza wszystkich, którzy chcą nieść pomoc innym, do udziału w Akcji zbierania plastikowych zakrętek na rzecz Hospicjum im. Małego Księcia. Zakrętki oddawane są do recyklingu, a uzyskane w ten sposób środki finansowe wspomagają Hospicjum. Zbieramy plastikowe zakrętki o różnym kształcie i kolorze po:
- napojach,
- wodzie mineralnej,
- mleku w kartonach i w butelkach,
- oleju,
- kawie rozpuszczalnej (bez papierowych elementów),
- szamponach, dezodorantach, pastach do zębów, lakierach do włosów itp.,
Nie wyrzucaj zakrętek, przyłącz się do akcji i zbieraj razem z nami. Liczy się każda ilość. Zakrętki można przynosić do pani Weroniki Kisielewicz oraz opiekuna szkolnego koła PCK, pani Ireny Tatarczak.
  Organizacja roku szkolnego
Informacje na temat wydarzeń w roku szkolnym 2012/2013 - *.pdf link
  Kalendarz imprez i uroczystości szkolnych
Lp.
Nazwa imprezy
Dzień
Nauczyciel opowiedzialny
1

Inauguracja roku szkolnego 2012/2013

3 IX
D. Maciąg
M. Adamczuk
2

Święto Pieczonego Ziemniaka

19 IX
M. Łacińska-Baran,
D. Maciąg
3

Święto Edukacji

14 X
Samorząd Uczniowski, Wolontariat Szkolny
4

Dzień Papieża Jana Pawła II

16 X
Ks. Paweł Zawada
5

10-lecie nadania imienia gimnazjum

24 X
D. Błaszczuk,
I. Tatarczak,
M. Pańko
6

Andrzejki

29 XI
Opiekunowie SU, wychowawcy
7

Wigilia

XII
Wychowawcy
8

Choinka Noworoczna

I/II
Dyrektor szkoły,
wychowawcy,
rodzice
9

Dzień Fizyki i Chemii

I/II
M. Łacińska-Baran,
Anna Więch
10

Dzień Bezpiecznego Internetu.

II
Anna Baj
11

Dzień Ziemi

18 IV
Agnieszka Wujciuk
12

Święto Konstytucji 3 Maja

3 V
Konkursy klasowe
13

Święto Patrona

22 V
W. Kisielewicz,
A. Wujciuk,
M. Pańko
14

Dzień Sportu

VI
D. Maciąg,
W. Łysiak
Plan lekcji
Od 17 września 2012 roku w naszej szkole obowiązuje plan lekcji: *.pdf link
WITAMY PO WAKACJACH
Dniu 3 września tradycyjnie rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2012/2013. Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 9.00 mszą świętą
w Kościele parafialnym w Trzeszczanach. O godzinie 10.00 miał początek uroczystości w szkole. Pani Dyrektor Mirosława Metyk przywitała całą społeczność uczniowską, a szczególnie uczniów klasy pierwszej. Wszystkim uczniom życzymy aby ten rok szkolny był bardziej udany niż poprzedni, zaś tym, którzy rozpoczynają naukę w naszym Gimnazjum życzymy szybkiej aklimatyzacji oraz spektakularnych sukcesów w nauce, sporcie i innych dziedzinach. Powodzenia:-)