Aktualności - rok szkolny 2011/2012
3 Uroczystość z okazji Święta Konstytucji 3 - maja
3 majaUczniowie Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Trzeszczanach przygotowali montaż słowno-muzyczny. Mottem uroczystości były słowa „Dokąd idziesz Polsko?...”. Odpowiedzią na to pytanie była wędrówka przez historię. Treści wierszy i piosenek pomogły zrozumieć czym jest wolność w życiu człowieka.
  Dyżury nauczycieli w czasie ferii zimowych
Lp.
Nauczyciel
Dzień
Godzina
Rodzaj zajęć
1

Marzena Łacińska-Baran
Dorota Maciąg
Zygmunt Chwedczuk

30 I
9.00-13.00 zajęcia z chemii,
zajęcia sportowe
2

Anna Barczuk
Hanna Koryl
Grażyna Skórka

31 I
9.00-13.00 zajęcia plastyczne,
zajęcia z historii,
zajęcia z matematyki
3

Agnieszka Wujciuk
Weronika Kisielewicz
Irena Tatarczak

1 II
9.00-13.00 zajęcia z biologii/geografii,
zajęcia z języka angielskiego,
zajęcia z języka rosyjskiego
4

Błaszczuk Dorota
Anna Baj

2 II
9.00-13.00 zajęcia z języka polskiego
5Mariusz Adamczuk
7 II
9.00-13.00 zajęcia z informatyki
  Sukcesy naszych uczniów
Zakończyły się eliminacje do konkursów przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. Do etapu drugiego zakalikowali się następujący uczniowie: Język rosyjski – Dominika Żołnierczuk, Patrycja Kliszowska, Natalia Litwiniuk, historia – Iwona Zając, Natalia Litwiniuk, biologia – Patrycja Pietnowska.
Dzień nauczyciela
Człowiek trudniący się uczeniem kogoś, wykładowca jakiegoś przedmiotu, udzielający lekcji - tak brzmi definicja słowa "nauczyciel", którą znajdziemy w mądrej księdze. Definicja jest jedna, a nauczycieli wielu. Część z nich wspominamy często, bo byli dla nas wzorami, służyli radą i pomocą, konsekwentnie prezentowali świat wartości, nierzadko poświęcając nam swój wolny czas.
Wszystkim nauczycielom i pracownikom szkół z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzymy spełnienia planów zawodowych i osobistych. Niech praca przynosi Państwu radość i satysfakcję.
W Gimnazjum - podobnie jak w innych placówkach oświatowych, uroczyście obchodzono ten dzień. Uczniowie klasy II A wraz z wychowawcą przygotowali część artystyczną, która uświetniła to święto.  Była scenka kabaretowa w pokoju nauczycielskim, było też na poważnie – wiersze i piosenki.
Dyrektor szkoły - pani Mirosława Metyk przekazała życzenia nauczycielom i pracownikom szkoły.
Młodzieżowe wybory parlamentarne
6 października 2011 roku w Publicznym Gimnazjum im Jana Pawła II  w  Trzeszczanach  odbyły się prawybory do Sejmu RP. Uczniowie  klas I – III  oddali swój głos na jedną z siedmiu partii politycznych  zarejestrowanych  przez  PKW.
W głosowaniu wzięło udział 101 uczniów Gimnazjum. Ruch Palikota, z poparciem 62 %, wygrał młodzieżowe wybory parlamentarne. Drugie miejsce zajęło PiS z wynikiem 24 %, a trzecie Platforma Obywatelska, która zdobyła 8 % głosów.
Na kolejnych miejscach uplasowali się PJN – 3 %, SLD - 2 %, PSL - 2 % oraz PPP -1 %.
Koordynatorem wyborów był nauczyciel WOS pani H.Koryl a w komisji skrutacyjnej pracowały Monika Matczuk i Paulina Szady.
Otrzęsiny
Jak co roku we wrześniu odbyły się otrzęsiny klasy pierwszej. Uczniowie klas trzecich przygotowali szereg zadań do wykonania dla młodszych kolegów. Było liczenie orzechów, zawody w workach no i tradycyjnie jedzenie cytryny. Było dużo śmiechu, radości oraz nagród. Zabawa była wyśmienita.
Wybory samorządu szkolnego
Uczniowie spośród siebie wybrali we wrześniu 2011 roku Samorząd Szkolny w składzie:
Przewodniczący:
Iwona Zając
Z-ca przewodniczącego:
Damian Dyjak
Sekretarz:
Natalia Litwiniuk
Skarbnik:
Michalina Micek
Rzecznikiem Praw Ucznia została Angelika Litwin, a opiekunem Samorządu Szkolnego Pan Zygmunt Chwedczuk.
WITAMY PO WAKACJACH
Dniu 1 września tradycyjnie rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2011/2012. Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 9.00 mszą świętą
w Kościele parafialnym w Trzeszczanach. O godzinie 10.00 miały początek uroczystości w szkole. Pani Dyrektor Mirosława Metyk przywitała całą społeczność uczniowską, a szczególnie uczniów klasy pierwszej. Wszystkim uczniom życzymy aby ten rok szkolny był bardziej udany niż poprzedni, zaś tym, którzy rozpoczynają naukę w naszym Gimnazjum życzymy szybkiej aklimatyzacji oraz spektakularnych sukcesów w nauce, sporcie i innych dziedzinach. Powodzenia:-)